Zamknij
REKLAMA

Co warto zobaczyć w Toruniu? – weekendowe wycieczki do miasta Kopernika

20:14, 09.06.2021 | J.R
Skomentuj

Toruń to nie tylko pierniki. Weekendowe wypady do miasta Kopernika można urozmaicić odwiedzinami zamków, przyjemnym spacerem po starym mieście oraz wizytą w muzeum im. Tony’ego Halika. Należy również pamiętać o planetarium, Bulwarze Filadelfijskim, a co najważniejsze – o włoskiej pizzerii w Toruniu i niebywałych panoramach. Strzeliste wieże są doskonałą platformą widokową, pozwalającą spojrzeć na miasto z perspektywy ptaka. Zatem, co warto zobaczyć w Toruniu?

5 najciekawszych miejsc w Toruniu – zestawienie

1. Bulwar Filadelfijski

Spacer nad urokliwym Bulwarem Filadelfijskim będzie świetnym pomysłem, zarówno w dzień jak i w nocy. Można tam dostrzec cytaty z ekranizacji pt.: „Rejs” znakomicie ozdabiające Bulwar. Ich obecność nie jest przypadkowa, ponieważ statek kultowego filmu reżyserowanego przez Marka Piwowskiego odpływał dokładnie z tego miejsca!

2. Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika to obszar biograficzno-etnograficzny przedstawiający postać Halika oraz miejsca i kultury najczęściej przez niego odwiedzane. Można tu zobaczyć dziesiątki pamiątek, które przekazała mu Elżbieta Dzikowska (żona Halika). Jest to interesujące miejsce, dedykowane miłośnikom przygód. Znajduje się przy ulicy Franciszkańskiej.

3. Planetarium

Planetarium to kultowa placówka w Toruniu, szczególnie dla pasjonatów geologii. W pierwszej kolejności warto zobaczyć model planety Ziemi, a także skorzystać z przeróżnych stanowisk pomagających w zrozumieniu geologii, geografii oraz klimatu panującego na naszej planecie. Miejsce bardzo ciekawie zaaranżowane, panuje w nim półmrok, a wzrok przyciągają kolorowe plansze i dziesiątki podświetlanych elementów.

4. Toruńskie panoramy

Panoramy w mieście Kopernika pozwalają ogarnąć Toruń niemal jednym spojrzeniem. Wystarczy wejść na platformę widokową znajdującą się po drugiej stronie Wisły i podziwiać piękną panoramę rozciągającą się na gotyckie mury. Warto również udać się na wieżę ratuszową, aby obserwować Toruń z perspektywy ptaka. To miejsce można zapamiętać na dłużej, ponieważ widać stąd setki turystów, piękne ceglane dachówki oraz grające zespoły. I to wszystko pod „Kopernikiem”.

5. Zamki w Toruniu

Pierwszy zamek w Toruniu można znaleźć przy ulicy Podmurnej. Są tam ruiny zamku krzyżackiego z okolic 1250 roku i można tam odwiedzić... zamkową toaletę! Po przeciwnej stronie Wisły widać zamek Dybowski wzniesiony przez Łokietka. Jest tam kilka naprawdę ciekawych mini-zabytków.

Co warto zobaczyć w Toruniu? – podsumowanie

Toruń to bardzo ciekawe miasto przede wszystkim na wyjazdy weekendowe (2-3 dni). Oprócz podziwiania zabytków, warto odwiedzić włoską pizzerię w Toruniu przy ulicy Broniewskiego 90. Znajduje się ona na 1 poziomie w części gastronomicznej – jest to idealne miejsce na odpoczynek i zregenerowanie sił do dalszego zwiedzania miasta Kopernika!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

JSJS

1 0

polecam ich - mega szybcy i skuteczni Józef mS. 14:35, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%