Zamknij
REKLAMA

OCP spedytora ile kosztuje?

11:19, 14.07.2021 | materiały patnera

Będąc spedytorem - czy to krajowym, czy też międzynarodowym - oczywistym jest, że chce się zadbać o to, by swoich klientów obsługiwać na jak najwyższym poziomie. Mowa tutaj o terminowości, a przede wszystkim bezpiecznym przewożeniu ich paczek i towarów z miejsca wyjściowego w to docelowe. Każdy jednak, kto tylko pracuje w tej branży doskonale wie, jak często mogą się w niej przydarzać zdarzenia losowe. Zwłaszcza przy bardzo intensywnym i częstym kursowaniu. Właśnie dlatego warto zawczasu się na nie przygotować i zabezpieczyć na wypadek ich pojawienia się. Doskonałym środkiem właśnie do tego jest ubezpieczenie OCP, o którym porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

OCP spedytora - dlaczego powinno się w nie zaopatrzyć?

Ubezpieczenie OCP, w które mogą zaopatrzyć się wyłącznie firmy zajmujące się na co dzień spedycją, jest czymś nieobowiązkowym, ale aktualnie bardzo chętnie wykorzystywanym. Wynika to przede wszystkim z towarzyszących mu korzyści. Samo w sobie zabezpiecza firmę na wypadek niemożliwości wywiązania się z umowy spedycyjnej - ale tylko w sytuacjach, w których nie jest to spowodowane ich winą. Mowa tutaj o uszkodzeniu, zniszczeniu lub zagubieniu paczki czy też nieplanowanych przesunięciach, opóźniających deklarowaną dostawę. Przekazując towar spedytorowi klient wraz z nim oddaje odpowiedzialność za jego stan. Jeżeli ten nie będzie w stanie go utrzymać lub nie wywiąże się z umowy, będzie musiał zapłacić za spowodowane w ten sposób szkody. Z ubezpieczeniem zrobi to oczywiście towarzystwo ubezpieczeniowe.

Samo ubezpieczenie OCP działa również na klientów, napędzając biznes spedycyjny. Ludzie bardziej ufają firmom, u których przesyłki są ubezpieczone. Mimo, że z ich perspektywy niewiele to zmienia. Tak czy siak, napędza to każdy biznes i zapewnia mu ochronę za niewielką opłatą. No właśnie, ale jaką konkretnie?

Ile kosztuje tego typu ubezpieczenie?

Osoby i firmy zainteresowane zabezpieczeniem przewożonych towarów i własnych klientów przed nieprzyjemnymi zdarzeniami z pewnością zastanawiają się nad OCP spedytora. Ile kosztuje? http://fullpolisa.pl/ Tego nie da się powiedzieć wprost. Nie ma bowiem tutaj żadnej uniwersalnej cyfry, którą dałoby się przypisać każdej firmie i osobie zajmującej się spedycją. Działa to w sposób bardzo podobny do niemal dowolnych innych ubezpieczeń. Wszystko zatem zależy od wielu różnych czynników. Co ma największy wpływ na cenę? Poniżej przedstawiamy kilka takich rzeczy.

  • Firma ubezpieczeniowa - największy wpływ na ostateczny koszt ubezpieczenia typu OCP ma firma ubezpieczeniowa, z usług której zamierza się skorzystać. Wiele w tym przypadku jest "do dogadania" - wszystkie firmy są bowiem otwarte na negocjacje. Dlatego też istotne jest zrobienie rozeznania na rynku. Działa na nim sporo firm, które pracują w branży. Wiele spośród nich z pewnością zaoferuje atrakcyjne warunki współpracy.
  • Kierowca - duży wpływ na koszt ubezpieczenia ma też sam kierowca, który będzie przewoził ładunek. Im bardziej jest on doświadczony, tym mniejszy będzie ten właśnie koszt. Osoby młode są z góry uważane za niedoświadczone - na prawdziwe zniżki mogą więc liczyć dopiero ci, którzy mają już ukończone 26. lat. Ważne jest też, jak długo posiadają prawo jazdy (im dłużej tym lepiej).
  • Historia ubezpieczania - jeżeli kierowca korzysta już z ubezpieczenia OC (a musi to robić, jeśli posiada auto), duże znaczenie w przypadku OCP będzie miała jego historia. Jeżeli jeździł bezwypadkowo i tak naprawdę nie wypłacał nic ze swojej polisy, będzie mógł liczyć na największe zniżki.
  • Auto, które się ubezpiecza - oczywistym jest, że duży wpływ na koszt ma też auto, którym będzie się przewoziło towary klientów. Liczą się tutaj jego gabaryty, przebieg, marka, ale też szeroko pojęty stan techniczny. Oczywiście nowe auta mają tutaj największą przewagę, gdyż nie narażają one towaru na uszkodzenie za sprawą ich wadliwego działania.
  • Przestrzeganie przepisów - firmy ubezpieczeniowe często zwracają uwagę na to, czy kierowcy nie są upominani mandatami za nieprzestrzeganie ich.

Oczywiście koszt ubezpieczenia poznaje się jeszcze zanim podpisze się umowę z danym ubezpieczycielem. Należy wiedzieć, że wycena nie jest w żaden sposób zobowiązująca - mimo że towarzystwa ubezpieczeniowe często starają się stworzyć takie wrażenie i natychmiast po jej przedstawieniu przejść do podpisywania umowy. Warto najpierw zapoznać się z rynkiem, zbadać konkurencję. Można przy tym sięgnąć po multiagencję, która sprawdzi oferty kilku różnych towarzystw i pozwoli w doskonały sposób je porównać.

Podsumowanie

Firmy na co dzień zajmujące się spedycją wręcz muszą zainteresować się czymś takim jak OCP spedytora. Ile kosztuje, co daje, przed czym tak naprawdę chroni https://www.praktycznytik.pl/jakie-ubezpieczenia-dla-firm-warto-miec/ - te wszystkie rzeczy powinno się wiedzieć chcąc zadbać o bezpieczeństwo własne i klientów, których na co dzień się obsługuje. Ubezpieczenie tego typu potrafi być świetnym ratunkiem w wielu kryzysowych sytuacjach. Wielu przedsiębiorcom uratowało już finanse, napędzając przy okazji sprzedaż i sprawiając, że zainteresowanie ich firmami gwałtownie wzrosło. Warto więc przemyśleć postawienie na nie. Koniecznie na atrakcyjnych dla siebie warunkach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%