Zamknij
REKLAMA

Na te 4 rzeczy warto zwrócić uwagę przed wybraniem ubezpieczenia

10:26, 14.09.2021 | materiały partnera

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, do jakiego zobowiązany jest każdy kierowca, dlatego też ustawowo mamy zapewniony zakres ochrony. Jednak nie oznacza to, że zawsze jedynym kryterium podczas wybierania towarzystwa ubezpieczeniowego powinna być jak najniższa cena. Koniecznie poznaj 4 rzeczy, na które koniecznie warto zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę ubezpieczenia auta OC.

Dodatkowe korzyści

To, że zakres ubezpieczenia OC jest ustalony z góry, to jasne. Jednak podczas wybierania oferty towarzystwa ubezpieczeniowego warto dowiedzieć się, czy za niewielką dopłatą oferują także inne przydatne usługi, np. możliwość skorzystania z pomocy drogowej czy wymianę koła.

OC i AC

AC, czyli Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie auta, zapewniające dodatkową ochronę np. w przypadku kradzieży samochodu czy niekorzystnych zdarzeń związanych z żywiołem. Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na taką opcję, jednak, aby zaoszczędzić najlepiej wykup oba ubezpieczenia u jednej firmy, gdyż często oferowane są wtedy spore zniżki. Dzięki Voleto możesz zaznaczyć, że szukasz zarówno ubezpieczenia OC, jak i AC, aby od razu sprawdzić, która firma zapewnia najbardziej opłacalną ofertę.

Zielona Karta

Jeśli często wyjeżdżasz a granicę do takich krajów, jak Białoruś, Rosja czy Ukraina, to koniecznie musisz posiadać tzw. Zieloną Kartę. Staje się ona wtedy odpowiednikiem ubezpieczenia OC i zapewnia ochronę w razie wystąpienia szkody poza granicami Polski. Oznacza to, że przed wyjazdem będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z wykupieniem tego rodzaju ubezpieczenia. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby dowiedzieć się, która firma zapewnia Zieloną Kartę w gratisie. 

Płatność w ratach

Jeśli uznajesz, że aktualnie nie możesz pozwolić sobie na wpłacenie całej kwoty ubezpieczenia samochodu, to bardzo często firmy oferują też płatność w ratach. Taka opcja jest odrobinę mniej opłacalna niż jednorazowa uiszczenie opłaty za ubezpieczenie, ale za to staje się znacznie mniej odczuwalna dla domowego budżetu. Zatem warto zwrócić uwagę na to, czy firma ubezpieczeniowa zapewnia taką opcję.

Kiedy wybierasz najkorzystniejsze ubezpieczenie AC, zwróć uwagę jeszcze na takie kwestie, jak wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczenia czy też zakres oraz sposoby naprawy szkody. Dowiedz się, czy w razie konieczności naprawy auta, będziesz musiał najpierw pokryć wszystkie koszty naprawy czy ubezpieczalnia zrobi to za Ciebie. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie te kwestie, zanim jeszcze podpiszesz umowę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%