Zamknij
REKLAMA

Niedzielski: udostępniliśmy aplikację umożliwiającą odczytywanie QR-kodu certyfikatu UCC

20:28, 10.06.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak zaznaczył Niedzielski, sprawdzenie, czy osoby biorące udział w danym wydarzeniu są zaszczepione, czy nie, jest odpowiedzialnością organizatora.

W czwartek w sklepie Google została udostępniona aplikacja umożliwiająca odczytywanie QR-kodu potwierdzającego posiadanie unijnego certyfikatu Covid-19 UCC - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Dzisiaj udostępniamy w sklepie Google aplikację, która umożliwi odczytywanie tych kodów. Wczoraj udostępniliśmy taką samą aplikację na system operacyjny IOS Apple, więc w zasadzie na każdej komórce można w tej chwili zamontować czytnik tego QR-kodu" - poinformował.

Dodał, że to organizator będzie następnie rozliczany z przestrzegania limitu osób, które mogą wziąć udział w danym wydarzeniu.

"Oczywiście po stronie osoby, która wchodzi, która wie, że jest zaszczepiona, jest posiadanie przy sobie odpowiedniego dowodu. Ten dowód może mieć charakter tradycyjny - czyli wydruk kartki z QR-kodem - albo po porostu trzeba mieć na urządzeniu mobilnym ten kod, który będzie do odczytania" - wyjaśnił Niedzielski.

Jak zaznaczył, Polska jest "przygotowana technicznie". "Przyjemnie mi powiedzieć, że jesteśmy jednym z pierwszych krajów europejskich, który ma przygotowaną całą tę infrastrukturę elektroniczną" - podkreślił minister zdrowia. (PAP)

Autor: Iwona Żurek

iżu/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Dejavu13Dejavu13

0 0

Fajny artykuł tylko jak się nazywa aplikacja. Super profesjonalnymi artykuł. Chwalić tylko Pana redaktora. Hip hip hura 05:42, 11.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Dejavu13do Dejavu13

0 0

artykuł napisała Pani hihihi 09:00, 11.06.2021


REKLAMA
0%