Zamknij
REKLAMA

Scena z serialu obrazowała przestępczość imigrantów. Wiadomości TVP absurdalnie się tłumaczą. Zobacz jak

10:39, 01.11.2021 | .
Skomentuj Fot. screen
REKLAMA

Wzrost przestępczości w Szwecji, na który wpływ ma napływ imigrantów, a wszystko to okraszone nagraniem z planu serialu Netflixa. Tak swoim widzom zaprezentowały temat "Wiadomości" w Telewizji Polskiej. Teraz się tłumaczą. 

W materiale, który na "pasku" w Wiadomościach zapowiedziano stwierdzeniem "Nielegalna migracja paraliżuje Europę" zaprezentowano amatorskie nagranie. 

Widać było na nim jak dwóch mężczyzn wieczorem podjeżdża na motocyklach przed pralnię i zaczyna strzelać w okna.

- To nagranie z jednego ze szwedzkich miast. Napastnicy podjeżdżają na motocyklach i strzelają z broni maszynowej. Po czym spokojnie odjeżdżają. Podobne sytuacje w wielu miejscach w Europie to już niemal codzienność - cytuje relację portal Wirtualne Media. 

Jako źródło wideo podano Twitter. Okazało się jednak, że było to nagranie z serialu "Szybki cash" realizowanego dla Netflixa, które kręcono w szwedzkiej miejscowości Sundbyberg.

Wielu obserwatorów zarzuca TVP głoszenie nieprawdy i fake newsów. 

Jak wyjaśniły to Wiadomości? Przyznano, że w materiale o fali przestępczości wykorzystano "inscenizowane ujęcie". 

- Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie, ale że w podobny sposób wygląda sytuacja w wielu szwedzkich i europejskich miastach oraz państwach - tłumaczono. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

HaHa HaHa

3 0

Nawet hitlerowscy naziści z Goebbelsem na czele nie kłamali tak jak Kurskiego sfora sługusów. 11:41, 01.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anty PiSAnty PiS

3 0

Już za tydzień w TVP: Polska wygrywa z Anglią na Wembley 8:0! 11:43, 01.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiSEXitPiSEXit

3 0

No ale śpioch z łupieżem uważa, że szczujnia TVPIS jest ok,
wystarczy żeby pluli na Tuska! 11:46, 01.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

🇰🇵🇰🇵

3 0

Goebbels przy Kurskim to amator! 11:53, 01.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariaMaria

1 2

Tak tam jest, bo mieszkamy z mężem i dziećmi w RFN w Bremen od 15 lat. Było fajnie do czasu kiedy nie sprowadzili ok. 2 mln imigrantów z Azji i Afryki w większości muzułmanów. Wtedy zaczął się horror !!! Mieliście relację w TV z Niemiec co się tam działo np. w sylwestra przed pandemią, Nie garną się w ogóle do roboty, nie integrują się z miejscowymi, tworzą całe fragmenty dzielnic, przyjechali na zachód po socjal, uważają, że należą im się mieszkania, samochody i kasa wypłacana co miesiąc, więc po co pracować, nie uczą się języka a ich dzieci nie chodzą do szkoły. Zajmują się płodzeniem kolejnych dzieci. Niemcy utajniają ile jest napadów, kradzieży, włamań. Nie dają rady ich służby, nie panują już nad tym, praktycznie nie reagują na drobne kradzieże w sklepach czy np. wyrwanie komórki z ręki na ulicy, zabranie rowerka dziecku. itd. Strach wyjść z domu na spacer do parku czy w mniej uczęszczane ulice. Nie macie pojęcia jak tutaj w Polsce bezpiecznie mieszkacie w stosunku do tego co się dzieje we Włoszech, Francji, Niemczech itd. Rozważamy powrót do kraju i to nie tylko my ale wielu znajomych mieszkających poza Polską. 16:22, 01.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Propaganda Pis Propaganda Pis

2 0

Powinnaś jeszcze dodać, że wam zamiast do pracy. zabierają zasiłki z których się dobrze żyło. To Ciebie najbardziej boli. Właśnie ci młodzi najbardziej się integrują i jak zwykle Niemcy będą miały ręce do pracy by utrzymać starzejący 17:12, 01.11.2021


SindorfSindorf

2 0

15 lat w Niemczech? Nawet języka się nie nauczyłaś. Czy wiesz że między 2015 a 2019 rokiem 1,7 mln osób złożyło wniosek o azyl w Niemczech. Wśród nich zdecydowanie najwięcej było Syryjczyków. Ponad połowa uchodźców z tego okresu już pracuje w Niemczech i płaci podatki. 10 tys. młodych uchodźców nauczyło się języka na tyle dobrze, że studiuje na niemieckich uniwersytetach. Znam kilka z tych osób. Czyli następna konkurencja dla Polaków. To jest przyszłość dla Niemców. 17:24, 01.11.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%