Czy czeka nas zmiana wieku emerytalnego? Z jednej strony pojawiają się postulaty zmian dotyczące kobiet, z drugiej – konkretna petycja zakładająca zrównanie wieku dla obu płci.
System kaucyjny działa krótko, a już pojawiły się pierwsze próby oszustw. Operator alarmuje: to nie „spryt”, tylko przestępstwo – i to z poważnymi konsekwencjami.
Miało być tanio i bez zobowiązań, a kończyło się długą umową i stałymi opłatami. Jak informuje UOKiK, klienci sieci fitness mogli nie znać pełnych warunków karnetów.
Jedna z serii stosowanego w medycynie preparatu do odkażania została usunięta z obrotu. Jak informuje Główny Inspektorat Farmaceutyczny, decyzja obowiązuje natychmiast.
Samochodów elektrycznych przybywa, a wraz z nimi… nowy problem. W całej Polsce dochodzi do kradzieży kabli do ładowania. Powody? Nie zawsze chodzi tylko o pieniądze.
Od lutego kierowców czekają kolejne zmiany na drogach. System opłat obejmie setki nowych kilometrów tras, a przejazd cięższych pojazdów stanie się wyraźnie droższy.
Dlaczego jedni na SOR trafiają od razu, a inni czekają godzinami? System segregacji pacjentów ma zostać poprawiony. Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że obecne zasady wymagają korekt.
Mróz, śnieg i lód to zimą codzienność na drogach. Warto jednak pamiętać o zagrożeniu, które nie ma nic wspólnego z oblodzoną jezdnią, a może skończyć się dramatem.
Rodzice coraz chętniej zostawiają dzieci w salach zabaw i parkach trampolin. Tymczasem najnowsza kontrola urzędu pokazuje, że nie wszędzie jest bezpiecznie.
Od lutego zmieniają się zasady szczepień w aptekach. Lista dostępnych preparatów została wyraźnie rozszerzona i obejmuje choroby, które do tej pory rzadko kojarzono z aptecznymi punktami szczepień.
Spory o balkony od lat dzielą mieszkańców bloków i wspólnoty. Rząd szykuje zmiany, które mają jasno odpowiedzieć na pytanie: kto naprawdę płaci za remont i naprawy?
To nie są pojedyncze przypadki ani margines społeczny. Najnowsze badanie pokazuje, jak często Polacy sięgają po alkohol – i dlaczego temat znów wraca do Sejmu.
Popularny kierunek i jeden z kluczowych punktów przesiadkowych znalazł się w centrum ostrzeżeń. MSZ mówi wprost: sytuacja jest dynamiczna i może zmienić się w każdej chwili.
ODMAWIAMY PUBLIKACJI KŁAMSTWA. Ratusz żąda sprostowania
Fakers dla wszystkich fauszywych hien co życzą źle.
Sam sobie
23:17, 2026-01-23
Finanse Grudziądza na krawędzi. RIO punktuje "uzasadnio
....A to dlatego urząd chciał za....ć kasę SPINAKERA... teraz wszystko jasne ....czy oni wliczyli te osiem baniek, z których prawie sześć już szkole oddali, w rezerwę? Jak tak to im ta rezerwa sie bardzo skurczyła....
Widz
23:15, 2026-01-23
Finanse Grudziądza na krawędzi. RIO punktuje "uzasadnio
Jak miłość to prawdziwa do końca .
Weselny klimat
23:12, 2026-01-23
ODMAWIAMY PUBLIKACJI KŁAMSTWA. Ratusz żąda sprostowania
Po przeczytaniu całości jeden wniosek...urząd nie wyciąga wniosków...dalej przebija zacietrzewienie.. straszenie kontrolami (te jeszcze trzeba umieć przeprowadzać)...całkowity brak zrozumienia istoty prawnej sprawy... - problem dotyczy zawyżonej wypłaty dotacji przez urząd w 2020 roku, urząd sprawdza SIO co miesiąć, nadto prowadził kontrole w 2021 i 2022 i też niczego nie ustalił, mam rozumieć, że tuszowano własny błąd czy wszystko w tym czasie wg kontrolujących urzędników było w porządku, a dopiero KAS wykrył nieprawidłowość? czy tak lub tak, mamy do czynienia z indolencją urzędniczą - kwestia druga załóżmy powtarzam załóżmy, że urząd ma rację kasa do zwrotu się należy to za 2020 przedawnienie roszczeń następuje po upływie 5 lat fiskalnych czy 31.12 2025 był ostatnim dniem na odzyskanie pieniędzy - tyle czasu nie starczyło, kolejny dowód indolencji i braku operatywności urzędniczej - kwestia trzecia tytuł wykonawczy można egzekwować po prawidłowym doręczeniu dłużnikowi a z tego co wyczytałem dwóch właścicieli korespondencję odebrało 2.01.2026 (egzekucja przedawniona oraz wykonana z wadą prawną czyli podlega zwrotowi) a trzeci w ogóle nie otrzymał korespondencji, mało tego urząd jej w ogóle nie nadał gdyż jak wynika z artykułu wcześniejszego zainteresowany trzeci właściciel jej szukał (jeśli urząd nadał przesyłkę na poczcie to na pewno ma potwierdzenie nadania) - reasumując egzekucja obciążona wadą prawną i tak podlega zwrotowi - to na co Urząd jeszcze czeka, żeby jeszcze płacić odsetki z naszych pieniędzy podatników?
Gość
23:07, 2026-01-23