InPost jest obecnie drugim największym operatorem pod względem powierzchni magazynowo-logistycznej w Polsce.
InPost otwiera największy hub logistyczny w Polsce w Woli Bykowskiej, niedaleko Warszawy i Łodzi. Docelowo na 36 tysiącach m2 obsługiwane będzie do 85 tysięcy paczek na godzinę - poinformował InPost w komunikacie prasowym.
"W 2016 roku otworzyliśmy sortownię w Woli Bykowskiej, z założeniem o użytkowaniu jej przez dekadę. Jednak tempo, w jakim rozwija się Grupa InPost, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W zeszłym roku podjęliśmy decyzję o budowie kolejnego, dwukrotnie większego centrum logistycznego w Woli Bykowskiej, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi logistyczne w Polsce" - powiedział założyciel i prezes InPostu Rafał Brzoska.
Nowopowstały obiekt to najnowsze i największe w Polsce centrum logistyczne.
"Rozbudowa centrów logistycznych pozwala nam umacniać nasze przewagi konkurencyjne, a także utrzymywać operacyjną efektywność. Jakość naszej logistyki w Polsce wyznacza standardy, które wdrażamy na wszystkich 9 rynkach europejskich, gdzie obecnie działamy. W Europie Zachodniej standard D+1 dotychczas był traktowany jako usługa premium, natomiast Grupa InPost to zrewolucjonizowała, dzięki czemu stajemy się liderem w całej Europie" - dodał Rafał Brzoska.
W nowym centrum znajdują się 4 wiaty kurierskie dedykowane pod 120 kurierów. Budynek ma instalację fotowoltaiczną o mocy 200 kWh z możliwością rozbudowy do 1 MW3, a także instalację do ładowania rowerów, AI w CCTV, ładowarki samochodowe, a także hybrydowe ogrzewanie, pompy ciepła i promienniki.
InPost dysponuje 71 oddziałami w całej Polsce, a w tym roku otworzył nowe oddziały w Kielcach, Radomiu, Jeleniej Górze, Ciechanowie i Rudzie Śląskiej.
Grupa InPost dysponuje obecnie flotą blisko 1300 pojazdów elektrycznych, oraz inwestuje w rozwój sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w całej Polsce. Obecnie Grupa jest liderem w liczbie prywatnych punktów ładowania, posiadając ich ponad 700.
Grupa InPost na koniec drugiego kwartału 2024 roku dysponowała ponad 73 tys. punktów out-of-home, w tym ponad 40 tysięcy urządzeń Paczkomat i blisko 33 tys. punktów PUDO w 9 krajach (Wielka Brytania, Francja, Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Luksemburg, Holandia).
InPost świadczy także usługi kurierskie i fulfillment dla sprzedawców e-commerce, współpracując z około 100 tys. e-sprzedawców. W ciągu 2023 roku firma obsłużyła 892 milionów przesyłek. (PAP Biznes)
pr/ mmu/
Metamorfoza w sercu Grudziądza: Młyn Górny zamienia się
😥😥😥
😥😥😥
20:50, 2025-05-15
Energetyczna przyszłość Grudziądza pod lupą: Wiceprezyd
Na ceny energii ma przede wszystkim wpływ system ETS emisji CO2 debi lnego zielonego ładu. Wchodzący niebawem ETS 2 za przyzwoleniem szwabskiego, rudego szczura i jego ferajny wydrenuje kieszenie Polaków do POdszewki. Bajania tego lokaja szwabskiego o reaktorach można między bajki włożyć a to co ten pajac podpisał to umowa projektowa, którą musiał podpisać do końca kwietnia bo kończył się termin. Niemiecka świnia powoli zwija Polskę do roli bantustanu gdzie w Warszawie wyrzuca się kupców z hali a daję wolną rękę czeczeńskim bandytom Kadyrowa związanym z Putinem.
🤮
19:46, 2025-05-15
"Spinaker" ma dokumenty, Ratusz i III LO show. Co jest
No śmiechu warte. Teraz świętują bez fleszy i oficjeli. A wcześniej premier Gowin, poseł Michałek, środki przyznawanie po znajomości i z fleszami też cieszyły. Cynizm i obłuda :) i ta ciągła walka z wiatrakami. Czytać się tego nie da.
Krystyna
15:59, 2025-05-15
Energetyczna przyszłość Grudziądza pod lupą: Wiceprezyd
Dopóki nie będą działać elektrownie jądrowe to prąd będzie drogi i nie będziemy czuć bezpieczeństwa energetycznego.
Tylko atom !!!
15:23, 2025-05-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz