Już w najbliższą sobotę, 23 maja, grudziądzcy motocykliści wyjdą na ulice naszego miasta z ważnym przesłaniem. Klub Motocyklowy Motocykliczni Grudziądz organizuje lokalną odsłonę ogólnopolskiej akcji „Zmieścimy się wszyscy”. Celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i budowanie wzajemnego szacunku między kierowcami aut a jednośladami.
Wydarzenie potrwa od godziny 11:00 do 13:00. Działania edukacyjne będą prowadzone równolegle w dwóch dobrze znanych mieszkańcom punktach Grudziądza:
O co dokładnie chodzi w tej inicjatywie? Członkowie klubu chcą zwrócić uwagę wszystkich uczestników ruchu na kilka kluczowych nawyków ratujących życie. Przede wszystkim przypomną o uważnej obserwacji lusterek, kontrolowaniu tzw. martwego pola oraz bezpiecznym dzieleniu się przestrzenią na jezdni.
Zamiast pouczać, motocykliści stawiają na dialog. Podczas sobotniego spotkania będą prowadzić bezpośrednie rozmowy z kierowcami oraz promować zasady bezpiecznej jazdy. Zgodnie z główną ideą akcji: na drodze naprawdę zmieścimy się wszyscy, jeśli tylko wykażemy się wzajemnym szacunkiem i uwagą.
Praktyczne informacje
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu grudziadz365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz