W hotelu Ibis w Grudziądzu trwa prezentacja makiety kolejowej, która odwzorowuje fragment szlaku kolejowego wraz z całą infrastrukturą. Makieta jest w skali 1:87, a pociągi poruszają się zgodnie z rozkładem jazdy, który jest dostosowany do istniejącego układu makiety. Po miniaturowych torach jeżdżą pociągi osobowe, towarowe i techniczne. Zawiadowcy stacji kierują ruchem pociągów, a maszyniści prowadzą pociągi przestrzegając obowiązujących sygnałów i poleceń dyżurnych ruchu. Długość makiety wynosi 85 mb. W imprezie biorą udział modelarze z Grudziądza, Torunia, Bydgoszczy i Gdańska. Organizatorem imprezy jest „Stacja Grudziądz” – klub modelarzy kolejowych. Impreza ma charakter niekomercyjny i ma na celu rozpropagowanie modelarstwa kolejowego w naszym regionie. Wstęp wolny.
Zobaczcie fotorelację jeszcze przed otwarciem dla mieszkańców. Makietę można oglądać dzisiaj do 18.00, a jutro od godziny 10.00.
Krzysztof Wszołek nowym zastępcą komendanta Straży Miej
Gratuluję, Panie Krzysztofie... MS 👍
Gość
00:48, 2025-08-19
Krzysztof Wszołek nowym zastępcą komendanta Straży Miej
to przewodniczący związków zawodowych w urzędzie🤣🤣🤣
pracownik ratusza
22:14, 2025-08-18
Czy to koniec mieszkaniowego impasu w Grudziądzu? Rusza
Pamiętamy jak to się skończyło gdy poprzednicy tego towarzystwa próbowali Nas na siłę uszczęśliwiać.
😀
20:01, 2025-08-18
Minister nauki zapowiada cykl spotkań Uznańskiego-Wiśni
Będą warsztaty z lepienia pierogów? xD
Daniel
15:31, 2025-08-18
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu grudziadz365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz