Zamknij
REKLAMA

Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej na Marinie

11:37, 05.04.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

O godz. 11.30 na Marinie rozpoczął się Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej. Gościnnie udział w nim biorą samorządowcy z kujawsko-pomorskiego. Jest równie Prezydent Grudziądza Robert Malinowski. Obrady prowadził przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Szef regionu PO Tomasz Lenz oraz Tomasz Szymański, posłowie na sejm, przypomnieli czym zajmuje się Gabinet Cieni. Głos zabrał również Prezydent Grudziądza Robert Malinowski. 

Prezydent Grudziądza przedstawił problemy na poziomie samorządu i konsekwencje centralizacji władzy w takich obszarach jak edukacja czy ochrona środowiska. Pozbawienie decyzyjności z samorządu jest przyczyną likwidacji programu Kawka3 czy brak środków rządowych na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Zakurzewie. Robert Malinowski wskazał również problemy związane z finansowaniem reformy szkolnictwa czy brak środków na remonty zakończonego już programu budowy orlików. 

O podobnych problemach mówili samorządowcy z innych miast naszego regionu.

Spotkanie zakończyło się wspólną konferencją prasową, gdzie dominowały tematy krajowe, takie jak afera hazardowa, AmberGold czy wybory na prezydenta Wrocławia czy Gdańska.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone