Zamknij

Spotkanie Andrzeja Guzowskiego z mieszkańcami Grudziądza

22:07, 12.06.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W dniu dzisiejszym (12.06) o godzinie 17.30 w Auli Bursy Szkolnej Caritas przy ulicy Chełmińskiej 97 odbyło się spotkanie mieszkańców miasta z kandydatem na Prezydenta Grudziądza Andrzejem Guzowskim. Kandydat ten jest popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Kandydat zaprezentował swój program wyborczy, który jest oparty o kilka słów kluczowych

B - jak bezpieczeństwo
U - jak uczciwość
N - jak nadzieja
T - jak tolerancja

Andrzej Guzowski omówił poszczególne hasła, podał wiele przykładów z czy się nie zgadza i jakie ma priorytety, gdyby został Prezydentem Grudziądza. Na spotkaniu było około 100 osób wraz z Radnymi Miasta Grudziądz Marek Czepek, Krzysztof Kosiński, Marzena Makowska, Małgorzata Ossowska-Neumann, Eugeniusz Piasecki, Sławomir Szymański.

Po prezentacji programu kandydat na Prezydenta Grudziądza musiał odpowiadać na wiele trudnych pytań, które zadawali mieszkańcy miasta.

Spotkanie miało typowy charakter spotkania wyborczego.

Czy zostało naruszone prawo?

Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że zgodnie z Kodeksem wyborczym kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów. Osoba kandydująca  w wyborach może natomiast rozpocząć swoją kampanię od dnia przyjęcia przez organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego.
Państwowa Komisja Wyborcza zwraca również uwagę, że przedwczesne rozpoczęcie kampanii wyborczej może zostać uznane za naruszenie zasad finansowania kampanii, a w konsekwencji doprowadzić do odrzucenia sprawozdania finansowego komitetu wyborczego  oraz odpowiedzialności karnej. Państwowa Komisja Wyborcza, zgodnie ze swoimi kompetencjami, dokona oceny takich działań pod kątem przestrzegania zasad prowadzenia i finansowania kampanii przez komitety wyborcze w ramach badania sprawozdań finansowych, składanych przez pełnomocników finansowych komitetów po wyborach samorządowych. - podaje w oświadczeniu Krajowe Biuro Wyborcze

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

GruzGruz

0 0

Widać na zdjęciu jakie dziadkiem leśne przyszły. Guzowski jest bez szans z poparciem PIS 11:27, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hghg

0 0

na FB też opłacił reklamę więc beszczelnie łamie prawo, mam nadzieję że ktoś go z tego rozliczy 15:48, 15.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone