Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Grudziądza zapraszają na festyn charytatywny w Komendzie

16:28, 27.06.2018 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy czwartek (28 czerwca br.) warto wybrać się do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, albowiem trwa kolejna edycja rowerowej sztafety charytatywnej, której celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w czasie akcji. W tym roku sztafeta jedzie dla Marcina i Arka z Łodzi.

St. sierż. Marcin Miniak doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, co poskutkowało utratą palców lewej dłoni, a także licznymi uszkodzeniami ścięgien i więzadeł lewej ręki. Doznał też poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku oraz znacznego uszkodzenia słuchu, wymagającego rekonstrukcji błony bębenkowej. 

Z kolei asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski doznał obrażeń ciała w postaci ran obu oczu i znacznego uszkodzenia słuchu. Obecnie ważą się losy, czy Arek będzie widział. 

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby – zarówno brać mundurową, jak i osoby cywilne – do wsparcia akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację kolegów. Im więcej osób weźmie udział w sztafecie, tym większe będzie wsparcie.

Wesprzeć cel akcji można, wpłacając pieniążki na podany niżej numer konta. Zrobić to może każdy z nas!

 

Wesprzyj leczenie Arka i Marcina!

nr konta: 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 PKO BP

tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018

  

Sztafeta odwiedzi Grudziądz w najbliższy czwartek (28 czerwca) około godziny 14. Przy tej okazji, w godzinach 13-17 w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu (ul. Chełmińska 111) odbędzie się festyn, na którym obecni będą strażnicy miejscy. Festyn jest otwarty dla wszystkich, dlatego zachęcamy do udziału. Na gości czekają liczne atrakcje.

Będzie możliwość zapoznania się z pracą przewodnika z psem policyjnym czy zmierzenia się z torem przeszkód BRD. Te atrakcje przygotowali gospodarze imprezy, którzy ponadto m.in. przeprowadzą akcję znakowania rowerów i zapewnią poczęstunek. Swój udział ze sprzętem (m.in. rosomakiem) zapowiedziało wojsko.

Straż Miejska także ma niespodzianki dla mieszkańców. Będzie można zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, które przydadzą się każdemu rowerzyście i nie tylko, a które znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Strażnicy rozdawać będą również specjalne paszporty rowerowe. Można do nich wkleić zdjęcie swojego jednośladu i opisać jego cechy charakterystyczne, co zwiększa szansę odzyskania zguby choćby w przypadku kradzieży. 

Chętne osoby będą mogły również sprawdzić swoją wiedzę w multimedialnym teście z przepisów ruchu drogowego. To obowiązkowa pozycja nie tylko dla rowerzystów, ale i kierowców czy pieszych. Pytania obejmują bowiem szeroki zakres reguł obowiązujących na drogach.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do wsparcia akcji „Mundur na rowerze 2018” oraz udziału w festynie.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz