Zamknij
REKLAMA

Federacja dla Rzeczpospolitej spotkanie w Grudziądzu

22:36, 12.01.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W Grudziądzu powstały struktury nowej partii politycznej. Na czele regionalnych władz partii posła Marka Jakubiaka Federacji dla Rzeczypospolitej stanął Krzysztof Drozdowski.

Poseł Marek Jakubiak po wystąpieniu z klubu parlamentarnego Kukiz '15 buduje nową partię polityczną, Federację dla Rzeczypospolitej. 23 grudnia 2018r. odbył się w Bydgoszczy Regionalny Zjazd Federacji dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka. W zjeździe uczestniczyły delegacje z województwa kujawsko–pomorskiego oraz sympatycy i członkowie nowej partii.

Podczas zjazdu wybrano przewodniczącego Regionu FdR, którym został Krzysztof Drozdowski. W zjeździe uczestniczył sekretarz generalny FdR Piotr Bryczkowski, a za pośrednictwem łącza video poseł Marek Jakubiak.

Poseł Marek Jakubiak jest znanym przedsiębiorcą branży browarniczej. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu płockim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego Kukiz’15, z poparciem Ruchu Narodowego. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 11 131 głosów. Został wiceprzewodniczącym klubu poselskiego Kukiz’15. W 2016 r. współtworzył stowarzyszenie Endecja. Z poparciem Kukiz ’15 kandydował na prezydenta Warszawy w ostatnich wyborach samorządowych. Uzyskał 2,99% głosów. Na początku listopada odszedł z klubu parlamentarnego Kukiz ' 15 i ogłosił powołanie partii pod nazwą Federacja dla Rzeczypospolitej.

Na spotkaniu można było przyłączyć się do działania czy zadać pytania i wyjaśnić wątpliwości co do charakteru ugrupowania i stawianych celów. 

 

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone