Zamknij
REKLAMA

Stwórz swoje miejsce na ziemi z Fundacją ORLEN – DAR SERCA

11:43, 20.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wystartowała druga edycja programu „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji ORLEN – DAR SERCA. W puli czekają aż dwa miliony złotych. O granty w wysokości 4 000, 7 500, 10 000 i 15 000 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, fundacje, instytucje kultury, szkoły, przedszkola i jednostki samorządowe. Program „Moje miejsce na Ziemi” skierowany jest do wszystkich, którzy chcą zmieniać na lepsze swe najbliższe otoczenie, w szczególności do mieszkańców małych miejscowości. Wnioski można składać do 9 września.

Ubiegłoroczna edycja programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – złożono ponad tysiąc wniosków, a zrealizowany został co trzeci z nich. Co ważne, wiele z nagrodzonych projektów to pomysły pochodzące z maleńkich miejscowości i wsi. Środki umożliwiły beneficjentom m.in. realizację wydarzeń, zakup sprzętu czy prowadzenie działań edukacyjnych.

Dzięki Państwa dotacji stworzyliśmy fantastyczne zajęcia fitness, którymi zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy! – beneficjent I edycji.

Analiza złożonych wniosków oraz ankiet ewaluacyjnych sprawiła, że w nowej odsłonie programu zmieniono wysokość grantów. Pulę 2 000 000 zł podzielono na koszyki o wartości 4 000, 7 500, 10 000 oraz 15 000 zł.

Stacje paliw PKN ORLEN rozlokowane są w całej Polsce. Jesteśmy sąsiadami mieszkańców miast, miasteczek i wsi. Chcemy włączyć się w ich codzienne życie, także poprzez wsparcie realizacji lokalnych potrzeb. Inicjatywę oddajemy w ręce mieszkańców, bo wierzymy, że to oni najlepiej znają swe otoczenie – wyjaśnia Katarzyna Różycka, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

Projekt aktywizujący seniorów czy działania edukacyjne takie jak Szkoła Relaksu dla dzieci, Szkolna Liga Szachowa albo lekcje tańca dla dużych i małych – to przykłady projektów w kujawsko-pomorskim, które zostały zrealizowane przy wsparciu Fundacji ORLEN – DAR SERCA. Dzięki społecznemu zaangażowaniu mieszkańców regionu w pierwszej edycji spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, wybranych zostało aż 35 inicjatyw – najwięcej z obszarów upowszechniania kultury fizycznej, sportu i rekreacji oraz zachowania dziedzictwa historycznego oraz rozwoju edukacji, kultury i sztuki.

Bardzo nas cieszy, że pierwsza edycja programu spotkała się tak dużym zainteresowaniem, szczególnie tych najmniejszych organizacji, które często po raz pierwszy wnioskowały o grant. Czekamy na zgłoszenia i podobnie jak w roku ubiegłym, jesteśmy gotowi do pomocy przy składaniu wniosków – mówi Magdalena Przygońska – Kęska, koordynatorka programu Moje Miejsce na Ziemi.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie orlendarserca.pl. Ponadto powstała specjalna strefa programu „Moje miejsce na Ziemi”, która do 1 września pojawi się w prawie 50. miejscowościach w całej Polsce. Jest to miejsce dla wszystkich podróżnych i okolicznych mieszkańców - tych małych i dużych, którzy w strefie będą mieli szansę na chwilę odpoczynku i kreatywnego spędzenia czasu. Daty i miejscowości będą publikowane na stronie Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” na Facebooku. 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone