Zamknij
REKLAMA

Zawiadomienie prokuratury w sprawie świadomego niszczenia szpitala

20:48, 05.12.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Nowak omówił Aneks do Raportu o stanie gospodarki finansowej Miasta Grudziądza, w którym można przeczytać  analizę Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat sytuacji finansowej miasta oraz ocenę planów realizacji programu naprawczego przez obecne władze. Zdaniem Marka Nowaka RIO dosyć surowo oceniło te plany określając je jako nierealne.

Były dyrektor szpitala wskazuje, że prywatyzacja szpitala będzie się wiązała z natychmiastową spłatą ponad 100 mln kredytów ulokowanych w GIM. Wynika to z aktu notarialnego podpisanego przez organ założycielski szpitala, który deklaruje w dokumencie, że szpital nie będzie prywatyzowany do 2031r.

Zdaniem Marka Nowaka restrukturyzacja Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu realizowana jest niezgodnie z uchwałą Rady Miasta, w której są wytyczne jak to ma być realizowane. Podpowiada radnym aby to zweryfikowali.

Na koniec konferencji Marek Nowak poinformował media o przygotowanym zawiadomieniu do prokuratury w sprawie świadomego niszczenia grudziądzkiego szpitala. Szczegóły poznamy na kolejnej konferencji prasowej.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JoeJoe

0 0

Najedli się? Popili? Zapraszamy za tydzień. 23:21, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA