Zamknij
REKLAMA

Grudziądz ma swojego Pancernego Mariana. Prokurent nie do ruszenia?

22:47, 05.12.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W styczniu 2019r. po zmianie zarządu Olimpii Grudziądz SA w miejskiej spółce pojawiło się nowe stanowisko - Prokurent Zarządu. Od wielu lat nie było ono potrzebne, ale po zeszłorocznych wyborach samorządowych, wręcz niezbędne.

Już wtedy wszyscy zadawali sobie pytanie: Po co?

Odpowiedź jest prosta. Można tam usadowić dowolną osobę wobec której ma się jakieś zobowiązania. Tak się stało zarówno w Olimpii Grudziądz SA jak i w innych spółkach miejskich. Kosztowało to mieszkańców kilka milionów rocznie, a po roku prezydentury Macieja Glamowskiego rachunek do zapłacenia dostali mieszkańcy.

Kolegów trzeba jakoś wynagrodzić.

W Olimpii Grudziądz SA na takim właśnie stanowisku pojawił się Marian Pyszora, który mocno popierał obecnego prezydenta Macieja Glamowskiego w wyborach samorządowych. W pierwszym rozdaniu osoba ta miała pełnić funkcję prezesa zarządu Olimpii, ale z powodu braku odpowiedniego wykształcenia usadowiono go na funkcji prokurenta spółki. Dopiero później okazało się, że powołany w tym samym dniu prezes zarządu niewiele miał do powiedzenia. Faktycznie rządził prokurent, który od samego początku wykorzystywał swoje stanowisko dla własnych, prywatnych celów. Mimo ustawy antykorupcyjnej i wielokrotnych deklaracji prezydenta Macieja Glamowskiego, że osoby będące we władzach spółek miejskich nie mogą prowadzić własnej działalności, Marian Pyszora taką działalność prowadzi i mało tego, zlecał sam sobie wykonywanie usług w miejskiej spółce. Oczywiście wszystkie faktury na rzecz jego prywatnej spółki były regulowane w pierwszej kolejności.

Mając poparcie prezydenta prokurent tak pewnie czuł się w spółce, że do wyprowadzania pieniędzy z klubu  wykorzystywał również inne zaprzyjaźnione firmy. Oczywiście te faktury również były regulowane błyskawicznie.

Dominująca pozycja prokurenta oraz marginalizowanie prezesa w spółce przez prezydenta były przyczyną rezygnacji poprzedniego zarządu. Ostatecznie były prezes postawił warunek, że albo on albo prokurent. Prezydent wybrał prokurenta i już wtedy mówiło się na mieście, że Marian jest nie do ruszenia, a wielu mieszkańców pytało jakie zobowiązania ma prezydent wobec niego.

Zobowiązania te są chyba spore, ponieważ intratna fucha w spółce miejskiej z pensją prawie prezesa zarządu, Marianowi Pyszorze nie wystarczyła. Kilka miesięcy temu prezydent usiłował wprowadzić go do obiektów KS Stal Grudziądz. Obiektów, które wiele lat temu, zostały przekazane miastu przez wojewodę pod warunkiem możliwości prowadzenia tam statutowej działalności przez KS Stal. W związku z tym Rada Miasta wydała odpowiednią uchwałę, której obecny prezydent nie chce respektować. Sprawa czeka na rozstrzygnięcie sądowe.

Zmiana prezesa w Olimpii, wiosną tego roku, na jakiś czas odsunęła w cień Mariana Pyszorę. Momentami nawet wyglądało, że nowy prezes nie pozwoli sobie na dominację prokurenta, ale w ostatnich miesiącach pojawił się ponownie. Tym razem w tle są sponsorzy, którzy odmówili finansowania klubu do czasu usunięcia prokurenta. Rozmowy z prezydentem trwały kilka tygodni, a z deklaracji grupy sponsorów wynika, że klub mógłby pozyskać kilkaset tysięcy złotych rocznie. Jednocześnie w spółce pojawiło się CBA, które działając na podstawie doniesienia dokonało kontroli niektórych faktur wystawionych przez firmę prokurenta na Olimpię Grudziądz SA. Wstępnie kontrola nic nie wykazała, a jej rzecznik przekazał naszej redakcji informację, że agenci działali w zakresie objętym doniesieniem i nie wykluczył, że zakres ten zostanie zwiększony, a CBA powróci do tej sprawy.

Spotkania ze sponsorami kończyły się deklaracjami prezydenta, że decyzje zapadną wkrótce. Niestety do redakcji nie dotarły jeszcze informacje na ten temat, a po tej całej historii widać, że prezydenta Macieja Glamowskiego nie interesuje dobro Olimpii Grudziądz SA, nie interesują kibice, nie interesują sponsorzy oraz mieszkańcy. Ważniejsza jest spłata zobowiązań wyborczych, a postać Mariana Pyszory w ostatnich dniach otrzymała swój przydomek Pancernego Mariana.

Polska ma Pancernego Mariana w NIKu, a Grudziądz ma w Olimpii.

Co dalej z naszym Pancernym Marianem zdecyduje Prezydent Maciej Glamowski.

[ZT]72548[/ZT]

[ZT]72868[/ZT]

[ZT]72891[/ZT]

[ZT]72998[/ZT]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (13)

fanfan

4 2

Moze chodza razem , teraz to modne. 00:36, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoscGosc

6 4

Facet nie ma przyzwoitości. Po tym wszystkim powinien honorowi sam zrezygnowac 05:54, 06.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kibic MKS handballKibic MKS handball

4 0

Ty mówisz o przyzwoitości i honorze? Gdzie, u kogo w POKOmunie? Kpisz, żartujesz, czy nie jesteś z Polski? 14:22, 06.12.2019


KibicKibic

4 9

Czepiacie się człowieka który trzyma wszystko twarda ręką dlatego przeszkadza? Zrobił porządek w klubie gdzie bylo kolesiostwo i samowolka z której wyszedł niezły burdel. Wtedy kumple i rodzina nie wadziła? A może obecny Prezes by się wypowiedzial? Taki tchórz że zabrakło odwagi powiedzieć jak przeszkadza mu prokurent? Łatwiej sprowokować innych do intryg przeciwko koledze który wprowadził go do klubu. Żenada. 07:59, 06.12.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Kibic?Kibic?

5 2

Ty sobie człowieku chyba jaja robisz :D Co trzyma? Chyba kasę co miesiąc za nic. 11:14, 06.12.2019


Kibic Piłki NożnejKibic Piłki Nożnej

3 1

Kolego jedyne co się zgadza w Twoim wpisie to to że były zarząd i ich prywata za miejskie pieniądze przechodziła granice a klub biznesu i wkładanie pieniędzy sponsorów w "własne kieszenie " to zwykle złodziejstwo . Natomiast Pan o którym jest artykuł to człowiek bez odrobiny honoru ... wystawianie faktur za sprzątanie szatni których stan jest masakryczny a miotły nie widziały latami to również zwykla kradzież i wyłudzenie ?
W tym mieście żadne szanujący się przedsiębiorca nie da złotówki na ten zlodziejski układ ! Są pieniądze dla Pyszory nie ma dla trenerów grup młodzieżowych ,nie ma na wyjazdy dzieci na mecze ,a pseudo akademia dostaje nagrody z PZPN ...kabaret ! 21:12, 06.12.2019


MmMm

5 0

A teraz jest inaczej myślisz? Porządek jest? Życzę powodzenia. Już dawno powinni to w piz..u zlikwidować. A gdyby to było normalne miasto to już by pewnie klub piłkarski był w prywatnych rękach. Ale nie był i nie będzie dopóki trzeba tworzyć stanowiska dla kolegów. Bo jeśli ktoś wejdzie kupi to, bądź będzie dawał grube miliony w życiu na takie dziadostwo nie pozwoli. A jeśli chodzi o konsekwencje o których w "Uwagi warte" wspomniał Maciej Glamowski. Takie dyrdymały to może fraje..om opowiadać albo *%#)!& gadać. Tak samo jak i o oszczędnościach. To miasto już dawno na łbie stoi. Zresztą co ono oferuje mieszkańcowi? Durni z ludzi będą robić. Macie transparentność. Dawno jej tu nie było, nie ma i nie będzie. 18:54, 07.12.2019


maryjanmaryjan

1 0

Maryś, nie chwal się sam pod pseudonimem, podpisz się po prostu swoim imieniem i nazwiskiem. Faktycznie zdania na temat twojej przydatności w klubie są podzielone. Ty uważasz że spełniasz w nim pozytywna role, a cała reszta ludzkości jest odmiennego zdania.
20:53, 10.12.2019


MKS-handballMKS-handball

4 2

Gościu, ty mówisz o przyzwoitości i honorze? Gdzie, u kogo, w panoszącej się szczególnie w Grudziądzu POKO-munie?!
Kpisz sobie albo nie rozumiesz lub nie jesteś z Polski! 14:27, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oloolo

2 1

Popisałeś się tym wpisem..., gratuluję, głąbie!!! 14:39, 06.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Zgadnij...Zgadnij...

0 1

... po czym głąb poznaje głąba? 16:46, 06.12.2019


do lolado lola

0 0

Lolo, co ci się nie podoba,
miszczu? 16:50, 06.12.2019


Debi..eDebi..e

2 2

Inaczej się nie da nazwać niektórych komentujących.

A może po prostu pancerny Maryś ma nagranie jak jeden łysy mówi do drugiego "Mój Ty Pulpasku"? 16:16, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA