Zamknij
REKLAMA

Medale od prezydenta Andrzeja Dudy za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

12:24, 13.02.2020 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, w Urzędzie Stanu Cywilnego, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wręczył 13 parom przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Złote Gody to wyjątkowy jubileusz, który obchodzi się po 50 latach życia w jednym związku małżeńskim. 13 lutego o godzinie 11:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu odbyła się uroczystość wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył obchodzącym Złote Gody jubilatom Prezydent Maciej Glamowski.

Prezydent Maciej Galmowski dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami oraz pogratulował seniorom imponującej rocznicy. Wyraził podziw i szacunek dla zebranych małżeństw, jednocześnie wyrażając swoje uznanie. Podkreślił także, iż ponad pięćdziesięcioletni staż to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, a także piękny przykład mądrego życia, który utwierdza w przekonaniu, iż nawet najcięższe sytuacje stają się lżejsze i łatwiejsze do rozwiązania, gdy dźwiga się je razem.

Medalami za długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni: Czesława i Alfons Wróblewscy, Urszula i Tadeusz Stańczakowie, Krystyna i Mieczysław Figurscy, Zenona i Marian Gibasowie, Krystyna i Józef Korolewiczowie, Stefania i Stanisław Latkowie, Krystyna i Ryszard Lewandowscy, Longina i Bernard Martyńscy, Maria i Jerzy Andyszowie, Jadwiga i Jerzy Bergiusowie, Teresa i Tadeusz Brdakowie, Marianna i Marian Bulerowie, Maria i Józef Czaplewscy oraz Helena i Kazimierz Bukowscy. Ostatnia para przeżyła ze sobą 65 lat.

Oficjalna część obchodów zakończyła się wymianą gratulacji i wspólnym grupowym zdjęciem. Na uroczystości obecnych było 13 z 14 wyróżnionych par.

Przypomnijmy, że medale prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie mogą otrzymać pary z minimum 50-letnim stażem. Przyznawane są osobom, które złożą odpowiedni wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wówczas uruchamiana jest procedura przyznania odznaczenia. Trwa ona zwykle kilka miesięcy, gdyż dokumenty przekazywane są z Grudziądza do Warszawy, gdzie jest wydawana decyzja administracyjna. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MilMil

0 0

Szczerze? Od tego człowieka nie odebrałbym dosłownie nic!!! Amen!!! 08:19, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone