Zamknij
REKLAMA

Siepomaga.pl dla Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu

09:35, 30.06.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu otrzymał 2 nowoczesne urządzenia przeznaczone do terapii pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową wywołaną zakażeniem COVID-19. Urządzenia przekazała fundacja Siepomaga, która prowadzi największą w historii polskiego Internetu zbiórkę na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia w czasie walki z epidemią koronawirusa. 

Specjalistyczne urządzenia do wysoko-przepływowej tlenoterapii donosowej, które zostały dostarczone do grudziądzkiego szpitala, umożliwiają podawanie chorym z ostrą niewydolnością oddechową nawilżonego i podgrzanego powietrza uzupełnianego tlenem nawet do 100%. Zdaniem ekspertów, w wielu przypadkach taka terapia może uchronić pacjentów przed koniecznością wentylacji mechanicznej, czyli podłączeniem do respiratora. Jest to jedna z terapii leczenia pacjentów chorych na COVID-19 uznawana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). 

-„Zdecydowaliśmy się na zakup i sprowadzenie tych urządzeń do Polski na prośbę lekarzy i po konsultacji z lekarzami – specjalistami zaangażowanymi na co dzień w leczenie choroby koronawirusowej w Polsce. Cieszymy się, że będą wspierać leczenie pacjentów w Grudziądzu” - mówi Monika Urban z Siepomaga.pl.  

Siepomaga.pl zakupiło dla polskich medyków 70 nowoczesnych urządzeń tego typu o łącznej wartości ok. 1,9 mln złotych. Trafią one do 30 szpitali w całym kraju.

W zbiórce na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia w walce z COVID-19 zorganizowanej na portalu Siepomaga.pl  wzięło już udział blisko pół miliona darczyńców. Od marca br.  Siepomaga.pl przekazała pomoc dla ponad 500 szpitali, hospicjów, domów opieki społecznej i przychodni w całym kraju. 

Siepomaga.pl jest największą polską platformą crowdfundingową umożliwiającą zbiórki środków dla osób potrzebujących pomocy. Obecnie na platformie aktywnych jest ponad 900 zbiórek. Wszystkie zbiórki na Siepomaga.pl są zweryfikowane.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

1000000010000000

1 0

CO 14:30, 03.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%