Zamknij
REKLAMA

"Strajk Kobiet" przedstawił plan marszu "Na Warszawę", który odbędzie się w piątek

20:01, 29.10.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Będziemy startować z trzech miejsc w Warszawie. (...) To są aleje Ujazdowskie przed KPRM, bo Morawiecki powiedział, żeby w niego uderzać, a nie w innych, więc idziemy. Dalej Plac Zamkowy (?) i Plac Zawiszy - najbliżej siedziby zła, czyli siedziby PiS. Gdzie pójdziemy, to się okaże" - ogłosiła w czwartek Agnieszka Czerederecka ze "Strajku Kobiet".

W piątek w stolicy ma odbyć marsz "Na Warszawę". "Strajk Kobiet" zapowiedział, że w stolicy zgromadzenia rozpoczną się w trzech miejscach, w tym m.in. pod KPRM i podpowiedziała uczestnikom, by nie podpisywali żadnych wystawianych mandatów.

"Strajk Kobiet" zaapelował także do uczestników piątkowego wydarzenia, aby nie przyjmować mandatów. Klementyna Suchanow dodała ponadto, aby zgłaszać akty agresji, jeśli takie pojawią się na marszu. Jak wyjaśniła, "możemy spodziewać się prowokacji, ponieważ widać w ostatnich dniach, że takie sytuacje zaczynają się pojawiać"

Mówiąc o planie na kolejne dni, przekazano, że w poniedziałek planowane są kolejne blokady miast, a w środę "łańcuch solidarności" - manifestacje w mniejszych miastach w celu wsparcia organizatorów protestów.

Protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego w wielu miastach - dużych i mniejszych - całego kraju trwają od zeszłego czwartku, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. (PAP)

Autorzy: Natalia Kamińska, Bartłomiej Figaj

nmk/ bf/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

GlamGlam

10 0

Wpadnijcie do mnie po drodze. Poklepię was po d... Dawno baby nie miałem, uciekła. Zastrzegam, płacić nie będę, mam węża w kieszeni. 20:17, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

7 0

Muzułmanie nie mają tych problemów tam kobieta w hierarchii zaraz za wielbłądem , , może zróbcie strajk kobiet w Arabi Saudyjskiej bezmózgie ameby. 09:42, 30.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoloBolo

4 0

Andreas Breivik jednak miał rację. 14:23, 30.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZygaZyga

5 0

Tak Mści Się Niezrealizowanie Przez Polaków Sprawiedliwego Postulatu "A na Drzewach Zamiast Liści ..." czyli oczyszczenia Polski z rosyjskich żydokomunistycznych zbrodniarzy, którzy po wojnie wymordowali 50 tys. Polskich Patriotów, potem przez 40 lat strzelali do Polskich Robotników ! A dzisiaj POtomkowie tych bandytów zasiadają w Sejmie jako PO-SLD-PSL i z finasową i polityczną pomocą lewako-hitlerowskiej 4-Rzeszy usiłują rozwalić Polskę opłacając, szkoląc i podjudzając czerwoną LGBT-zarazę oraz ogłupioną przez sowiecki ZNP polską młodzież 17:05, 30.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA