Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Problemy w płaceniu bilonem za parking w parkomatach

12:56, 03.11.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Miejski w Grudziądzu informuje, że pojawiły się sygnały od kierowców parkujących w strefie płatnego parkowania o wystąpieniu problemu przy płaceniu bilonem w parkometrach. Sytuację tę potwierdził Zarząd Dróg Miejskich u operatora parkometrów. Okazuje się, że płacąc monetami datowanymi na 2020 rok występuje problem z rozpoznaniem takiego bilonu w automacie. Podobne sytuacje mają miejsce w całej Polsce.

Z informacji do których udało się dotrzeć wynika, że problem z rozpoznawaniem niektórych monet przez parkometry spowodowany jest zastosowaniem innego stopu metalu do produkcji bilonu z 2020 roku.

Wykonawca obsługujący grudziądzką strefę płatnego parkowania tj. firma City Parking Group S.A. został poinformowany o konieczności skalibrowania urządzeń pod kątem nowych monet wprowadzonych do obiegu. Zdaniem producenta parkometru, aby tę sytuację naprawić należy zaktualizować czytniki monet oraz zmienić oprogramowanie w parkometrach. Pierwsze aktualizacje czytników w naszym mieście odbędą się na przełomie listopada i grudnia.

Z powodu wystąpienia wspomnianych utrudnień zachęcamy do korzystania z innych, dostępnych form płatności za parking na terenie miasta. Przypominamy, że płatności za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania można dokonywać przy użyciu kart płatniczych w parkometrze a także za pomocą aplikacji dostępnych w telefonach.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

M. BajecznyM. Bajeczny

5 1

Parkomaty napaliły,
Komu kasę zaplacimy?
Trzy sześćdziesiąt za godzinę,
może jeszcze odrobinę,
podnieś ceny krolewiczu,
nie wstydź się swojego kiczu. 15:50, 03.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MKMK

2 0

Kartą albo telefonem...To już powoli paranoja zaczyna być z tymi formami płatności. Tu 5 zł za parkomat kartą, a u kuriera chcesz zapłacić kartą 260zl, to ci powie że nie bo blikiem. Terminal nosi ale karta nie🤣🤣🤣 blik. Cała Polska. 5 zł telefonem płacić. Są też ludzie którzy są jeszcze dalecy od tych płatności, szczególnie starsi i wychodzi, że po sklepach mają latać, bilon zmieniać na odpowiedni i starszy żeby automat przyjął. Cyrk i śmiech na kółkach. 21:37, 03.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Biletomaty mzk tez nawalaja.Jechalem ostatnio tramwajem chcialem kupic bilet w biletomacie na przystanku przy ul. piaskowej a tu lipa.Na ekranie nie mozna bylo wbic opcji zakupu biletu.Opcja placenia bilonem tez pozostawia wiele do zyczenia.Wrzucam bilon zgodnie z instrukcja a biletomat tego nie przyjmuje.Wolne zarty... w takich przypadkach w razie kontroli mandat powinien byc anulowany. 06:36, 08.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA