Zamknij
REKLAMA

Nieprawdziwe informacje w liście Związków Zawodowych MZK Grudziądz. Oświadczenie Arriva

16:41, 12.01.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Oświadczenie

Dotyczące nieprawdziwych informacji zawartych w liście otwartym Związków Zawodowych MZK Sp. z o.o. w Grudziądzu skierowanym do Prezydenta Grudziądza - Pana Macieja Glamowskiego

W nawiązaniu do naruszającego dobre imię Spółki listu otwartego Związków Zawodowych MZK Sp. z o.o. w Grudziądzu, opublikowanego 11 stycznia br. przez Pana Prezydenta Macieja Glamowskiego, oświadczamy: 

 • Zarówno treść listu, jak i jego publikacja na oficjalnym koncie Prezydenta Grudziądza na portalu społecznościowym Facebook, wzbudziło nasze zdziwienie i zdecydowany sprzeciw.
 • Biorąc pod uwagę 10-letni okres współpracy z miastem Grudziądz, nasze zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności oraz wysoką ocenę jakości naszej pracy przez mieszkańców, obecnie prezentowane informacje to dla nas zdecydowanie negatywne zaskoczenie noszące znamiona działania nieuczciwej konkurencji.
 • Obsługę kontraktu miejskiego rozpoczęliśmy w roku 2009 na podstawie wygranego przetargu, w którym zaoferowaliśmy niższą stawkę niż MZK Grudziądz, a do realizacji przewozów wykorzystywaliśmy zakupione z własnych środków, nowe autobusy.
 • Wbrew temu, co nieuczciwie zarzuca nam konkurencja, miasto poniosło znacząco niższe koszty przewozów komunikacji miejskiej realizowanych przez Arriva w stosunku do wynagrodzenia przewoźnika miejskiego, o czym wspominaliśmy w naszym oświadczeniu z marca 2019 r., kiedy to miała miejsce pierwsza kampania nieprawdziwych informacji pod naszym adresem.
 • Wówczas, prawdopodobnie m.in. w jej wyniku, zrezygnowano z transparentnego, otwartego dla wszystkich postępowania przetargowego, decydując się na wsparcie publiczne przewoźnika komunalnego. Niestety, takie decyzje nie zawsze idą w parze z jakością obsługi pasażerów, o czym mogą świadczyć opinie o jakości obecnej oferty przewozowej.
 • Biorąc pod uwagę tło związane z konkurencyjnym względem nas charakterem nadawców listu, należy zauważyć, że opinie przedstawicieli związków zawodowych zawierają gotową tezę i służą ściśle określonym celom.
 • Stojące w sprzeczności z faktami zarzuty mają charakter pomówień, wobec których nie możemy pozostać obojętni, dlatego prowadzimy niezbędne do stosownej reakcji analizy i rozważamy podjęcie konkretnych kroków prawnych.
 • Negatywną kampanię opartą na dezinformacji, jaką rozpoczęto po decyzji Gminy Grudziądz, zarówno w stosunku do władz Gminy jak i naszej spółki, odczytujemy jako próbę wymuszenia zmiany decyzji.
 • Gmina Grudziądz, uruchamiając własną komunikację skorzystała ze wsparcia Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki temu miała możliwość rozszerzenia oferty przewozowej i walki z wykluczeniem transportowym mieszkańców, przy równoczesnym racjonalnym wydatkowaniu środków publicznych.
 • Funkcjonowanie przewozów w ramach porozumienia między gminą, a miastem, jak to miało miejsce dotychczas, uniemożliwiałoby skorzystanie z środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, a więc uzyskanie znacznych oszczędności dla Gminy. W takim modelu nie byłoby możliwe skorzystanie z ulg ustawowych przez pasażerów, co w konsekwencji oznaczałoby wyższe koszty dla mieszkańców.
 • W wyniku nowej umowy, mieszkańcy otrzymali więcej połączeń, elastyczny rozkład jazdy, a wszystko to jednocześnie przy niższej cenie biletów.
 • Arriva dopełniła wszystkich formalności, związanych z kwestią dostępu do przystanków. Odpowiedni wniosek został złożony w obowiązującym terminie (1 grudnia 2020), a zablokowanie możliwości korzystania z przystanków przez pasażerów gminy (dokonane już po naszym wniosku o ich udostępnienie) oraz przedłużanie procesu rozpatrzenia wniosku jest w naszej opinii trudne do racjonalnego uzasadnienia. Podkreślamy, że do dziś wniosek ten nie został rozpatrzony.
 • Arriva jako operator komunikacji w Gminie, jak w przypadku każdej realizowanej umowy, dokłada wszelkich starań, by utrzymywać wysoką jakość świadczonych usług oraz jak najlepiej odpowiadać na potrzeby organizatora i pasażerów.

Mając na uwadze powyższe okoliczności, apelujemy o niewydawanie krzywdzących nas opinii bez weryfikacji otrzymywanych informacji. Chętnie odpowiemy na każde pytanie czy wątpliwość w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Apelujemy również o umożliwienie nam realizacji usług przewozowych zgodnie z umową z Organizatorem, ale przede wszystkim zgodnie z potrzebami mieszkańców Gminy Grudziądz. Działajmy wspólnie w ich interesie.

[ZT]76672[/ZT]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Maciej Maciej

14 2

Brawo! 17:29, 12.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

omom

13 4

Popieram.Brawo Arriva.- nie poddawajcie się.Czas p.M.G.powoli dobiega końca!. 19:04, 12.01.2021


Do om Do om

5 1

Dobiega końca. Ale eidzisz tu kogoś sensownego zarówno na fotel prezydenta jak i do rady? Bo ja jakoś nie. Przecież to jest jakaś beznadzieja. 20:47, 12.01.2021


ŚniegŚnieg

2 0

Typowa patologia madowa brak słóww 08:03, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz