Zamknij
REKLAMA

Inwestycja nad Jeziorem Tarpno w Grudziądzu nie zakończona. Jest decyzja o otwarciu plaży

11:18, 02.07.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Od dzisiaj, 2 lipca, funkcjonować będzie strzeżone kąpielisko na plaży w Tarpnie. Nad bezpieczeństwem wypoczywających ratownicy czuwać będą codziennie w godzinach 10 – 20.

Co prawda, trwają jeszcze prace wykończeniowe w powstających na plaży budynkach, jednak Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podjął decyzję o zabezpieczeniu kąpieliska. To z uwagi na fakt, że przy sprzyjającej pogodzie mieszkańcy chętnie korzystają z jeziora. A chodzi o ich bezpieczeństwo.

Na razie korzystać będzie można z powiększonej piaszczystej plaży i nowej plażowej infrastruktury, która jest już skończona. Aby zapewnić ratownikom oraz wypoczywającym minimum komfortu, zamówiliśmy – tak jak w latach ubiegłych – toalety oraz kontener socjalny – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku, który zabezpiecza kąpielisko. – Jest to stan przejściowy, po zakończeniu prac przeniesiemy się do nowych budynków. Bezpieczeństwo kąpiących się jest obecnie priorytetem.

Dobiega końca budowa obiektu, w którym znajdować się będzie hangar na sprzęt rekreacyjny, kasa wypożyczalni, pomieszczenia socjalne dla obsługi i ogólnodostępne toalety. W nowym budynku znajdzie się także pomieszczenie przeznaczone na działalność gastronomiczną, na którą został wyłoniony operator.

Ponadto, nad jeziorem powstanie pomost i place zabaw dla dzieci. Zakupione zostały nowe ławki i kosze na śmieci – dodaje Izabela Piwowarska. - Dofinansowanie pozwoli na zakup sprzętu rekreacyjnego, czyli kajaków, rowerów wodnych czy łodzi motorowej dla ratowników, jednakże obecnie zakupy nie zostały jeszcze sfinalizowane. Przywieziony został nowy piasek, nasadzono 19 drzew. Na części plaży znalazła się przestrzeń rekreacyjna z miejscem do gier zespołowych. Powstał też odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej plażę ze skrzyżowaniem ulicy Lipowej i Jaśminowej.

Szacowana wartość inwestycji to około 3,2 mln zł, z czego 1,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego inwestycja miała być zakończona do końca maja 2021r.. Później pojawiła się informacja, że w czerwcu 2021r., ostatnio Urząd Miasta poinformował, że otwarcie obiektu nastąpi 16 lipca.

[ZT]78257[/ZT]

[ZT]78233[/ZT]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

NemoNemo

10 1

Ale czy pomost wytrzyma po tym jak się rozleciał ??? - jak kilkadziesiąt osób na niego wejdzie ??? Powinni zrobić próbę obciążeniową jak robią z mostami i wiaduktami, gdzie wjeżdżają ciężarówki pełne piachu i dokonują pomiarów ile mm się ugina most pod kilkakrotnie większym obciążeniem. Tu powinni wejść na niego mieszkańcy - ochotnicy i wypełnić jego powierzchnię w całości - ile się da upchnąć ludzi na maxa po ok 70 - 90 kg i się przekonać czy da radę.. 😐🙄😮 12:08, 02.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MirekMirek

4 0

13 niech jadą do świecia 14:49, 03.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlażowiczPlażowicz

8 0

Glamowski to wizjoner i człowiek nieudolny wraz ze swoimi służbami tworzący nowe standardy by przekazywać do użytku mieszkańców niedokończone inwestycje.Może dojść do sytuacji kiedy nowo wybrany prezydent miasta będzie musiał kończyć niedokończone choć oddane do użytku inwestycje poprzednika.Przykład ul.Jackowskiego miała być ukończona na długi majowy weekend czy ją wtedy ukończono na pewno nie od ul.Chełmińskiej był.znak zakaz ruchu.Mieszkańcy ją użytkowali a znaki poziome i pionowe, oznaczenia ścieżki rowerowej zostały ukończone grubo po terminie. 16:03, 04.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%