Zamknij
REKLAMA

Dyrekcja szpitala nadal się uczy. Umowa z agencją od wizerunku przedłużona

10:47, 24.09.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Prawie rok temu dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Maciej Hoppe podpisał umowę z agencja od wizerunku Laboratorium PR Bartosz Loba,  firmą specjalizującą się w PUBLIC RELATIONS, doradztwem i consultingiem.

Na poprzedniej sesji Rady Miejskiej Grudziądza Maciej Hoppe tak tłumaczył konieczność zatrudnienia agencji PR:

- Nie jesteśmy markentigowcami, nie mamy doświadczenia w tym zakresie (...) nie ma komórki marketingu w szpitalu, aby pozwalało nam właściwie, w sposób merytoryczny formułować pewne informacje do mediów, formułować informacje dla społeczności, żeby odbierała ona je tak jak jest, a informacja była szczera i rzetelna. Współpraca z tą agencja jest czasowa i ma nas nauczyć działania w tym zakresie"

W ramach umowy zleceniobiorca już otrzymał ponad 200 tys. zł, a umowa, która zakończyła się 30 czerwca została przedłużona o kolejne miesiące. Wystąpiliśmy do dyrekcji szpitala o potwierdzenie tego faktu oraz ujawnienie kwoty zlecenia.

Dyrektor szpitala Maciej Hoppe w odpowiedzi do redakcji przyznaje, że jest to informacja publiczna, ale wskazuje, że druga strona umowy zastrzegła sobie, że zawarte w niej informacje stanowią jego tajemnicę i na tej podstawie dyrektor odmówił nam informacji w tej sprawie. Działanie takie naszym zdaniem jest niezgodne z prawem i mimo przesłanego pouczenia, że możemy sprawę skierować do sądu nie będziemy tego robić.

Ustaliliśmy to bez udziału dyrektora – umowa została przedłużona o kolejne miesiące, a wartość kontraktu to 18,5 tys. zł + VAT miesięcznie. Odpowiedź dyrektora.

Mamy nadzieje, że na kolejnej sesji Rady Miejskiej Grudziądza radni poproszą dyrektora o szczegółowe informacje w tej sprawie i zapytają dlaczego nauka kadry zarządzającej w zakresie budowania pozytywnego wizerunku szpitala trwa tak długo i tyle kosztuje. Mało tego – nie przynosi efektów.

Ponadto należy zwrócić uwagę, że „Prezydent Grudziądza popiera wszystkie działania Dyrekcji Szpitala na rzecz odbudowy społecznej pozycji Szpitala i wdrażania programu naprawczego po wielu latach zaniedbań i nieprawidłowości z okresu zarządzania Szpitalem przez Pana Marka Nowaka. W ocenie Pana Prezydenta konieczne jest prowadzenie intensywnych prac naprawczych w zakresie trudnej sytuacji finansowej, wynikającej z ogromnych długów zaciągniętych przez Pana Marka Nowaka, a także w zakresie relacji z sektorem medycznym, naukowym, innowacyjnym i administracyjnym oraz w obszarze naprawy postrzegania Szpitala przez opinię publiczną w naszym mieście, regionie i w Polsce. Według Prezydenta prowadzone w ostatnich kilkunastu miesiącach działania naprawcze przynoszą dobre efekty i Szpital - mimo trudnego czasu pandemii - wkracza na ścieżkę rozwoju dla dobra naszych mieszkańców”.

Tak pisał Rzecznik Prezydenta Grudziądza miesiąc temu i chyba nie spodziewał się, że kilka tygodni później dyrektor szpitala poprosi radnych o 100mln zł. Bez tej chwilówki szpitalowi groziła katastrofa i jest to efekt nieudolnego zarządzania szpitalem. Jasno z tego wynika, że działania naprawcze to fikcja, a Prezydent Maciej Glamowski to firmuje. Warto dodać, że spółka Formedis kolejny raz będzie przygotowywała plan naprawczy dla szpitala. Co z realizacją poprzednich planów naprawczych? Ile znowu za to zapłaci szpital?

Należy również dodać, że właściciel Laboratorium PR Bartosz Loba otrzymał od prezydenta "fuchę" w Radzie Nadzorczej MZK. 

[ZT]78807[/ZT]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

Kim Kim

25 0

Hipokryzja nieudaczników Hoppego Glamowskiego osiągnęła już chyba Himalaje.Ile ci ludzie znikąd są w stanie wydoić to biedne miasto przy zaskakująco biernej postawie radnych i posła bezradnego , który potrafi organizować tylko imprezy dla seniorów.Szanowni radni i p.pośle jak wy możecie na to potrzeć ,głosować za(nie wszyscy)i bezwiednie dajecie harcować tym osobnikom na mieniu wszystkich grudziądzan.Czy nie jest wam tak po prostu wstyd , że swoje partykularne interesy przedkładanie nad dobro mieszkańców którzy przecież was wybrali i wam zaufali jak w możecie patrzeć tym ludziom w twarz to jest dramat. 15:36, 24.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AbbAbb

13 0

W punkt, 100% racja naprawde czas na referendum. Byłoby nawet przestroga dla innych 15:42, 24.09.2021


ZzzZzz

17 0

Trzeba jeszcze dodać że obaj panowie odpowiedzialni za szpital Hoppe i Glamowski. Nie będą mieszkać w Grudziądzu . Długi tego duetu przyjdzie nam spłacać. Wysokie opłaty i inne zobowiązania a oni uciekną do swoich chałup w innych miastach i będą mieć super emerytury/ przy tych zarobkach patrz dyr szpitala/ i śmiać się z *%#)!& mieszkańców. Trzeba referendum.!!!!!!! 17:05, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaczkaTaczka

14 0

Taczka dla glamowskiego i spadochroniary z gdanska i bydgoszczy. 17:23, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SsdSsd

16 1

Dobry pomysł z referendum. To teraz je zorganizujcie! Dość gadania po próżnicy!! 17:43, 24.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiotrPiotr

7 0

No już nie długo będziemy zbierać podpisy. Mamy nadzieję że można na Ciebie liczyć. 08:24, 25.09.2021


SylwesterSylwester

17 0

Co za oszołomy, płacić za coś takiego. Od ludzi wymaga sie profezjonalizmu, a tu na niczym sie nie znaja.
Tak jak tu ktos napisal, zadłużą miasto i zwiną sie do siebie na emeryturki. 17:45, 24.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

..

2 1

Prawdziwa miłość zawsze zwycięży 22:42, 25.09.2021


Ach ta miłośćAch ta miłość

2 1

Ach będzie weselicho 20:11, 26.09.2021


gośćgość

13 0

Każdy dyrektor ukończył zarządzanie, no chyba,że nie uczęszczali na wykłady, gdyby dobrze działali a nie wprowadzali chaosu firma od wizerunku nie byłaby potrzebna. A tak nawiasem mówiąc to są przecież środki publiczne i takie wydatki to kryminał. 11:35, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolLol

8 0

Czas wymieść te śmieci! 14:49, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%