Zamknij
REKLAMA

Ulica Karabinierów i Tuszewo wyposażone w światłowód od Geckonet

08:56, 19.11.2021 | .
Skomentuj

Ulica Karabinierów i Tuszewo wyposażone w światłowód od Geckonet

Firma Geckonet, operator telekomunikacyjny zajmujący się dostarczaniem Internetu, telewizji i telefonii, dynamicznie rozwija sieć światłowodową na terenie Grudziądza. Wśród ostatnich inwestycji operatora znalazły się między innymi okolice ulicy Karabinierów oraz całe osiedle Tuszewo.

Dzięki oddaniu do użytku nowoczesnej sieci światłowodowej, mieszkańcy mogą już zamawiać przyłącza bezpośrednio do domów, zyskując dostęp do Internetu o prędkości 600 Mbit/s, telewizji światłowodowej z kanałami TV bez strat jakości charakterystycznymi dla TV naziemnej i satelitarnej, oraz telefonii o wysokiej jakości prowadzonych rozmów.

Światłowód na ulicy Karabinierów i ulicach przyległych

W tej części Grudziądza po przyłącze światłowodowe do domu mogą się już zgłaszać mieszkańcy takich ulic jak Gromady Grudziąż, Juliana Szychowskiego, Karabinierów, Michała Ossowskiego, Pietrusińskiego, Sambora, Walerego Wróblewskiego, Wojciecha Drzymały oraz części ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Geckonet cały czas oddaje do użytku kolejne odcinki światłowodów w pobliżu ulicy Karabinierów, więc każdy zainteresowany przejściem na nową technologię szerokopasmową powinien obserwować profil na Facebooku operatora, gdzie pojawiają się informacje o nowych ulicach w zasięgu.

Światłowód na terenie Tuszewa

Pierwsze odcinki sieci światłowodowej na terenie Tuszewa zostały oddane do użytku już w sierpniu tego roku, zaś z kolejnymi miesiącami do sieci dołączały nowe ulice. Na chwilę obecną po światłowód do domu mogą się zgłaszać mieszkańcy następujących ulic: Chryzantemowa, Daliowa, Droga Kurpiowska, Lawendowa, Liliowa, Lipowa, Margaretkowa, Słonecznikowa, Zawilcowa oraz Żonkilowa. Wszystkie te ulice dołączyły już do wcześniej oddanego osiedla Osada Tarpno.

W bezpośredniej okolicy światłowód Geckonet znajduje się również na takich ulicach jak Droga Bociania, Droga Graniczna, Droga Przechodnia, Działkowa, Jerzego Jalkowskiego, Jesienna i Ludwika Waryńskiego.

Dlaczego warto postawić na światłowód?

Chociaż obecnie Geckonet dostarcza Internet o maksymalnej prędkości 600 Mbit/s, światłowód nie jest ograniczony przepustowością linii.

„Włókno światłowodowe wykonane jest ze szkła, a informacja może w nim osiągnąć prędkość światła. Aktualnie jedynym ograniczeniem prędkości Internetu światłowodowego jest technologia, która za tym wszystkim stoi. Mowa tu o routerach, kartach sieciowych, wkładkach optycznych, urządzeniach użytkowników końcowych i całej potrzebnej infrastrukturze znajdującej się w naszej centralnej serwerowni.” – mówi Piotr Kwiatkowski z firmy Geckonet.

W miarę rozwoju urządzeń i technologii wzrastać będzie również prędkość jaką można osiągnąć na liniach światłowodowych, zaspokajając nowe potrzeby i dostarczając usługi szerokopasmowe przyszłości.

Jako, że linie światłowodowe wykorzystują impulsy światła do przesyłania informacji, możemy być pewni, że zawsze będą w czołówce technologii zapewniających dostęp do Internetu, telewizji, telefonii i szeregu innych usług, które pojawią się w przyszłości. A to wszystko dostarczane do naszych domów tylko jednym, cieniutkim kabelkiem.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (8)

ZorientowanyZorientowany

5 1

Faktycznie śmiga znakomicie :-) 10:28, 19.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiotrPiotr

2 2

Gówno nie internet. 18:26, 19.11.2021


ZbyszkoZbyszko

3 2

Ale tego tekstu: "(Artykuł partnera)" nie dało się jeszcze mniejszą czcionką napisać? Przecież to na kilometr wszyscy wiedzą, że artykuł sponsorowany.. Brak kasy na szczujnie? 14:52, 19.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarekMarek

0 0

Dla mnie ważne, że informacyjnie wiem już o mojej ulicy 08:10, 22.11.2021


LeszekLeszek

1 2

Z Gdańska wiadomo 15:39, 19.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

??????

1 1

A co? Z Warszawy jest lepszy? 16:18, 19.11.2021


REDIREDI

3 1

Weekend mamy tańcujemy dziś w gdańsku 18:59, 19.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GdanzigGdanzig

5 4

Kolesie tną kable aby później naprawić. Jeszcze jedna firma od Glama przekrętów. 20:42, 19.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%