Zamknij
REKLAMA

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw w Grudziądzu

07:17, 04.07.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Mikroprzedsiębiorcy, którzy mają siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na obszarze Województwa Kujawsko-Pomorskiego i  prowadzą działalność nie dłużej niż 5 lat mogą ubiegać się o preferencyjną pożyczkę.

Wsparcie oferują Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe wraz ze Spółką Poręczenia Kredytowe, które stworzyły Konsorcjum Mikropożyczki dla Pomorza i Kujaw.

Wartość projektu unijnego pn. „Pożyczka dla mikroprzedsiębiorstw” wynosi 7,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego - 6 mln zł.

Maksymalna wysokość udzielanej pożyczki wynieść może 100 tys. zł z okresem spłaty do 60 miesięcy (możliwe wydłużenie spłaty do 66 miesięcy i karencji w spłacie rat kapitałowych do 12 miesięcy).

Pożyczki unijne mają stałe oprocentowanie:

  • dla mikroprzedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą do 24 miesięcy od 0,93%,
  • dla mikroprzedsiębiorstw prowadzących działalność w obszarze inteligentnych specjalizacji od 1,85%,
  • dla mikroprzedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą od 24 do 60 miesięcy od 2,45%.

Przedsiębiorca nie poniesie także kosztów prowizji. Nie jest również wymagany wkład własny, a pożyczkę spłacać będzie wraz z odsetkami w ratach miesięcznych. 

Więcej informacji uzyskać można w siedzibie Spółki Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe przy ul. Sienkiewicza 22, tel. 56 46 12 377, e-mail: [email protected] (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%