Zamknij
REKLAMA

Powstanie Grudziądzki Holding Komunalny. Szpital będzie spółką z o.o.

07:33, 28.05.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski przedstawił plan naprawy finansów miasta. Głównym elementem tego planu jest powstanie Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego oraz Grudziądzkiej Infrastruktury Sportowej. Prezydent Grudziądza planuje również przekształcenie Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w spółkę kapitałową.

Utworzenie GHK opartego na spółkach miejskich pozwoli na pozyskanie finansowania w postaci kredytu w wysokości 300mln zł, który ma posłużyć do oddłużenia szpitala.

W skład Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego będą wchodzi takie spółki, jak: OPEC, GPP, MZK, MPGN, Geotermia i MWiO. Miasto będzie miało 100% udziałów w holdingu.

Zdaniem prezydenta przekształcenie szpitala w spółkę z o.o. jest jedyną słuszną ścieżka, aby utrzymać trwałość projektów unijnych oraz kontraktu z NFZ. Pozyskany kredyt w wysokości 300mlz zł umożliwi zmniejszenie zadłużenia szpitala do poziomu 151mln zł. Podczas przekształcenia prezydent planuje również emisję udziałów, które zakupi marszałek województwa oraz inne okoliczne samorządy.

Grudziądzka Infrastruktura Sportowa, to spółka, która ma przejąć obiekty sportowe w Grudziądz: stadiony, baseny, Orliki, Marinę.

Wszystkie te operacje zawarte w planie naprawy finansów miasta pozwolą na uzdrowienie finansów miasta do końca roku i zbudować dobry budżet na rok 2020, w którym zostaną odseparowane finanse miasta od szpitala. Nowy budżet umożliwi nowe inwestycje i podwyżki dla urzędników.

Zaprezentowany wczoraj na Komisji Budżetu plan byłe prezentowany 20 maja w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, a w najbliższy piątek 31 maja zostanie przedstawiony wojewodzie.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (11)

SzamotSzamot

4 2

Wodociągi nie będą wchodzić w skład GHK. Bedą sprzedane w 49% najprawdopodobnie do PFR. 11:45, 28.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

xzzxzz

0 0

Czyli pozostałe 51% będzie należeć do GHK. 10:24, 29.05.2019


St.St.

1 0

A za wszystko zapłacimy my mieszkańcy! Dlaczego nowe władze miasta akceptują paranoiczne decyzje poprzedników, dlaczego wszystko bezkarnie można? /np pożyczyć z miejskiej Spółki milionik na wieczne oddanie - i cisza/. Jedno wiadomo mieszkańcy zapłacą za wszytko, nie decydenci, w cenie wody, kanalizacji oraz pozostałych opłat. 17:16, 31.05.2019


DolarDolar

7 5

Pozbędzie y się majątku i nic więcej. No i jeszcze kieszenie nam oproznia 14:43, 28.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

18 2

Ukochany przywódca,słońce Grudziądza ,doktór "ekonomi",towarzysz prezydent wymyślił pakiet ratowania miasta przez zadłużanie .Po co holding ,a po to żeby pod majątek spółek miejskich pożyczyć 300 milionów na spłatę innych długów .Po drugie z czego będzie spłacane raty kredytu skoro kredyt nie zostanie zainwestowany w żadne inwestycje, które przyniosą zyski.Pod koniec roku miasto miało problem ze spłatą 10 milionów a teraz ma spłacać raty od 300 milionów pytam się z czego .Pewnie część zapłacą mieszkańcy w czynszach ,opłatach za wodę i ciepło, ale to będzie za mało i wtedy towarzysz prezydent dla ratowania miasta sprzeda np. OPEC albo inną spółkę miejską bo tak naprawdę miasto nie ma co spieniężyć są to ostatnie perły w koronie.Proszę zauważyć ,że plan obejmuje tylko ten rok i budżet na następny ,a co póżniej. Mówi się o jakiś inwestycjach czy normalny człowiek kupuje sobie mieszkanie jak nie ma pieniędzy na spłatę rat oczywiście ,że nie a tu doktór będzie cuda budował i jeszcze da podwyżkę urzędasom przecież po zatrudniał dodatkowych poborców pensji np. cieć od starówki albo nowy podróżnik po świecie towarzysz Czepek.Jaki powinien być plan naprawy bardzo prosty winni zaistniałej sytuacji powinni być osądzeni mieszkańcy powinni znać prawdę o finansach miasta przypominam raport otwarcia miał być w lutym i gdzie jest, kolega wuefista też jest kryty przez towarzysza prezydenta.Nie ma kasy to nie organizuje się żadnych spędów na trawie koncertów itp rzeczy smutne, ale przynajmniej mieszkańcy na własnej doopie zobaczyliby, że takie miernoty nie nadają się do rządzenia. 17:57, 28.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZapłakaćZapłakać

1 0

Ukarają winnych. Już to widzę. Jeden zasłużony odszedł z prezentem od miejskich spółek, drugi wstydu nie ma pisma pisze, a reszta siedzi i jak im ręce szły w górę tak idą. Przecież to praktycznie ci sami ludzie. Kogo oni mają karać? Siebie samych? Za to, że im np. Pieniądze w spółce sportowej wcięło. Bo dać potrafili a nikt tym się nie interesował. Prwatne firmy sobie ktoś żeby za miejskie pieniądze robił? To jest rządzenie? Żeby nawet nie wiedzieć ile pieniędzy w budżecie brakuje jak ich pytali. Ciekawe kogo teraz syn, znajomy, córka, zięć czy kto tam jeszcze dostanie posadę i dobre stanowisko w ramach długu wdzięczności? 23:56, 19.06.2019


Andrzej Zygmunt WiśnAndrzej Zygmunt Wiśn

10 2

Od wczoraj zgłębiam tajniki "Pakietu Glamowskiego" i wciąż nie mogę uwierzyć, że "to dzieje się naprawdę...Takiej porcji blagi i absurdów dawno nie zdarzyło mi się słyszeć.
Mam raczej wrażenie, że czytam jedną z kolejnych przygód barona Munchausena.
Nie znacie barona Munchausena?
Otóż ów żyjący w XVIII wieku arystokrata, żołnierz, podróżnik i awanturnik zasłynął z gawęd, w których przedstawiał swój żywot, jako ciąg bohaterskich czynów i brawurowych działań podejmowanych bez chwili wahania w najtrudniejszych warunkach i kończących się zawsze sukcesem, wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu, prawom nauki i zdrowemu rozsądkowi.
Swą najsławniejszą przygodę baron Munchhausen przeżył w czasie wojny rosyjsko-tureckiej. Wówczas to podczas jednej z potyczek, narażając życie, rzucił się w pogoń za uciekającymi Turkami. W pewnymi momencie zauważył, że zbliżył się do trzęsawiska. W ostatniej chwili udało mu się zawrócić konia, aby wziąć większy rozbieg. Niestety nie udało mu się przesadzić bagna. Wraz z koniem spadł niedaleko drugiego brzegu i zanurzył się w błocie po szyję. Nie załamał się się jednak ani na moment. Ostatkiem sił wyciągnął ramię w górę. Chwycił mocno warkocz własnych włosów i wyciągnął się na powierzchnię wraz z koniem, którego ściskał mocno kolanami.
Tą niewiarygodną opowieścią baron Munchhausen zasłużył sobie na tytuł ikony blagierów, łgarzy i specjalistów od "personal marketingu".
Mam wrażenie, że mamy do czynienia z nowym wcieleniem barona.
22:32, 28.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JZJZ

1 2

Tyle tekstu i ani jednego konkretu? No tak, to norma w pisie. 10:27, 29.05.2019


KryzysKryzys

10 0

Sprzedać wszystko Prezydencie... Już dużo nie zostało..
Długów ekipa PO narobiła, bezkarni, śmieją się z mieszkańców... I płacimy za wizję przywódcy... Trzeba uciekać z tego umierającego miasta... Pozdrawiam 13:13, 29.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

gośćgość

4 0

Dlaczego nie zostali ukarani Ci co doprowadzili do takiej tragicznej sytuacji zarówno szpital jak i miasto ? Czy pozostaną rzeczywiście bezkarni ? Chyba czas najwyższy zrobić z tym porządek !!! 23:03, 29.05.2019


EwEw

0 0

Śmieją się i robią to do dziś. Prezydent się zmienił ale kto w Radzie? Przecież to są współtwórcy tego stanu. Poza małymi wyjątkami. Co z tego, że radni PiS się wyłamią jak reszta tych podlizusów będzie tańczyć jak im zagrają. Jeszcze ciągle słychac o układach i wątpliwej obsadzeniu stanowisk czy wręcz sztucznym ich tworzeniu. Głos ktoś w tej sprawie zajmie? Wątpię. To jest ta normalność? Wyprowadzanie miasta na prostą? To miasto tonie. 00:09, 20.06.2019


REKLAMA