Zamknij
REKLAMA

13 mln zł w puli na badania i rozwój. 13 września spotkanie w Grudziądzu

14:17, 30.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

13 mln zł w puli na badania i rozwój oraz ochronę patentową w programach Kujawsko – Pomorskiej Agencji Innowacji. 13 września spotkanie informacyjne w Grudziądzu! 

CZAS NA PRZEDSIĘBIORCZE GRANTOBRANIE

Kujawsko - Pomorska Agencja Innowacji spółka z o.o. otwiera  5 września br. nabór wniosków do programu „Bon na Patent”, a 9 września na dotacje z „Funduszu Badań i Wdrożeń” wspierające prace badawczo – rozwojowe prowadzone przez przedsiębiorstwa. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020., a łączna pula środków na oba rozpoczynane w najbliższych dniach konkursy to 13 mln zł.

„Bon na patent”, dedykowany małym i średnim firmom, pozwala sfinansować kwotą do 68 tys. zł zgłoszenie wynalazku, wzoru użytkowego lub przemysłowego do właściwego krajowego, regionalnego, unijnego lub międzynarodowego organu w celu uzyskania ochrony, a także prowadzenie analiz czystości patentowej.  

Granty w drugim konkursie z „FBiW”, adresowanym nie tylko do małych i średnich, ale także do dużych przedsiębiorstw - pod warunkiem zapewnienia dyfuzji wyników prac B+R do gospodarki regionu oraz w przypadku przedsięwzięć  realizowanych przy współpracy z MŚP lub organizacjami pozarządowymi – sięgać mogą równowartości nawet 200 tys. euro. Co ważne: im szerszy zakres prac badawczych w samej firmie, a więc wzrost potencjału jej innowacyjności, tym wyższa konkursowa punktacja prowadząca do skutecznego grantobrania.

Szczegóły na stronie kpai.pl oraz na spotkaniu informacyjnym 13 września o godz. 10. w grudziądzkim  Starostwie Powiatowym przy ul. Małomłyńskiej 1.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone