Zamknij
REKLAMA

Grudziądz zrezygnował z opłaty targowej

07:42, 05.01.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Przedsiębiorcy korzystający z grudziądzkich targowisk będą zwolnieni z opłaty targowej. Decyzja podyktowana jest obecną sytuacją epidemiczną w kraju.

Handlowcy sprzedający swoje towary na Giełdzie Handlowej i miejskich targowiskach, w 2021 roku zwolnieni będą z opłaty targowej. To kolejna forma pomocy przedsiębiorcom, którzy zmagają się z ekonomicznymi skutkami epidemii.  

Aktualnie wielu grudziądzkich przedsiębiorców zmaga się z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19. Dlatego zwolnienie z opłaty targowej to duże wsparcie dla wszystkich handlowców sprzedających na miejskich targowiskach. Mając tego świadomość już na początku epidemii, na prośbę mieszkańców, spółka MPGN wprowadziła możliwość obniżenia o 90% stawki czynszu najmu lokali użytkowych do końca lutego – mówi prezydent Maciej Glamowski. 

Decyzję o rezygnacji z opłaty targowej od 1 stycznia br. podjął rząd. Samorządowcy dostaną rekompensatę za utracone dochody.

Giełda Handlowa na Stadionie Centralnym odbywa się w każdą niedzielę od 7.00 do 13.00. Oprócz zwolnienia z opłaty targowej, od stycznia do marca Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku wprowadził również promocję na opłaty na stanowiska handlowe. Koszty wynajęcia miejsca oraz wjazdu dostępne TUTAJ.

Miejski Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami oferuje możliwość obniżki czynszu lokali m.in. na targowisku hurtowym przy ulicy Łyskowskiego. Z wnioskiem mogą wystąpić te podmioty, których działalność została zawieszona rozporządzeniem Ministra Zdrowia, przedsiębiorcy którzy zawiesili lub przestali prowadzić działalność gospodarczą po 17 października br., bądź odnotowali spadek przychodów o co najmniej 50%. Wniosek do pobrania TUTAJ. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Grudziądz???Grudziądz???

9 2

Dumnie brzmi: "Grudziądz zrezygnował...". A tymczasem guzik prawda, bo to rząd RP zniósł te opłaty i to rząd na dodatek daje za to rekompensatę Grudziądzkie, a lokalna kasta miała g. do powiedzenia. Tyle, jasne?! 09:09, 05.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Grudziądz???Grudziądz???

1 2

* rekompensatę Grudziądzowi 09:10, 05.01.2021