Zamknij
REKLAMA

Otwarcie Posterunku Policji w Grucie niedaleko Grudziądza

18.19, 02.03.2021 J.R Aktualizacja: 18.20, 02.03.2021
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj 1 marca, odbyło się oficjalne otwarcie Posterunku Policji w Grucie. Został on reaktywowany po 8 latach od zamknięcia. W otwarciu brał udział Komendant Miejski Policji w Grudziądzu insp. Marcin Zaleśkiewicz oraz Wójt Gminy Gruta Pan Waldemar Kurkowski.

W poniedziałek (1.03.21 r.) Komendant Miejski Policji w Grudziądzu insp. Marcin Zaleśkiewicz oraz Wójt Gminy Gruta Pan Waldemar Kurkowski, oficjalnie otworzyli Posterunku Policji w Grucie. Z uwagi na panującą pandemię uroczystość miała charakter symboliczny. Posterunek Policji w Grucie został zamknięty 8 lat temu. Obecnie znajduje się w budynku należącym do gminy Gruta. Pomieszczenia dla policji zostały udostępnione na podstawie podpisanej umowy.

Do dyspozycji policjantów znajdują się pokoje dzielnicowych, dyżurka, pomieszczenie socjalne, szatnie oraz sanitariaty. Obsługą posterunku zajmie się siedmiu funkcjonariuszy. Kierownikiem Posterunku został  asp. sztab. Tomasz Kruk. Oprócz kierownika pracować tam będzie dwóch dzielnicowych, którymi zostali: mł. asp. Maciej Kosztowny i sierż. Monika Rosada oraz czterech policjantów z pionu patrolowo-interwencyjnego. Otwarcie posterunku jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, samorządu gminy Gruta, ale także prowadzonych analiz policyjnych. Odtworzenie posterunku nie byłoby możliwe bez wsparcia samorządu gminnego. Ogromne słowa podziękowania należą się tutaj wójtowi gminy Gruta Panu Waldemarowi Kurkowskiemu za zaangażowanie w tworzeniu posterunku. Wszystkim policjantom życzymy zadowolenia i powodzenia w codziennej pracy, a także wytrwałości w codziennym dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców gminy. (policja.pl)

(J.R)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

ByłyByły

2 1

Jestem ciekaw jak miejscowe społeczeństwo będzie reagowało jak w godz.wieczornych lub w dniach wolnych od pracy będą całować klamkę komisariatu gdzie nie będzie nikt pełnił służby.Na drzwiach będzie wisiała informacja i nr tel. gdzie dzwonić w sprawch nagłych i pilnych tj.do KMP w G-dzu.A chyba wam o to chodziło aby np.drobną kradzież czy włamanie zgłosić na miejscu w Grucie a nie specjalnie jeździć do Grudziądza.To już przerabialiście kiedyś obym się obecnie mylił. 19:04, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArabArab

1 1

Gorszych dzielnicowych już nie mogli dać😁😁😁 20:53, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RikiRiki

1 1

Całą obsada tego posterunku to porażka chyba Grudziądz za nimi płakać nie będzie. 22:52, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%