Zamknij
REKLAMA

Jak poprowadzić obwodnicę Radzynia? Czekamy na opinie mieszkańców

10.42, 27.12.2022 Urząd Marszałkowski Aktualizacja: 10.54, 27.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Projektanci rozpoczęli prace nad koncepcją przebiegu obwodnicy Radzynia Chełmińskiego w powiecie grudziądzkim. Już na wstępnym etapie zachęcają mieszkańców do dzielenia się swoimi uwagami związanymi z budową nowej trasy. Wnioski można składać do 20 stycznia.

 Obwodnice mają jak najlepiej rozwiązywać lokalne problemy, dlatego już na wstępie chcemy poznać zdanie mieszkańców. Zachęcam do składania wniosków, które będą wskazówką dla projektantów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ubiegłym roku podpisane zostało trójstronne porozumienie o  współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z samorządami lokalnymi – powiatem grudziądzkim oraz gminą i miastem Radzyń Chełmiński. Na jego podstawie w listopadzie zawarta została umowa o wartości blisko 600 tysięcy z wykonawcą koncepcji, firmą Lispus, która zobowiązała się w ciągu 2 lat przygotować studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe i uzyskać decyzję środowiskową.  Dokumentacja wskaże między innymi możliwe warianty przebiegu trasy i jej parametry techniczne (obwodnica zostanie zaliczona do kategorii dróg wojewódzkich).

Obecnie przez centrum Radzynia Chełmińskiego przebiegają dwie ważne drogi wojewódzkie, nr 534 (Grudziądz-Rypin) i nr 543 (Paparzyn-Brodnica), w mieście ma swój początek droga nr 538, prowadząca do Łasina i Nowego Miasta Lubawskiego. Projektanci wstępnie zakładają, że obwodnica o długości około 3 kilometrów pozwoli spiąć te trasy w sposób pozwalający na ominięcie rynku oraz ruin zamku krzyżackiego. To, jakie korytarze będą analizowane na dalszym etapie prac, zależeć będzie też od pierwszych wniosków mieszkańców.

Materiały informacyjne dotyczące proponowanych wariantów są dostępne na stronie internetowej samorządu gminy i miasta Radzynia Chełmińskiego https://www.radzynchelminski.eu/. Można tam również pobrać formularz wniosku dotyczącego planowanej obwodnicy. Materiały w wersji drukowanej dostępne są w Urzędzie Gminy i Miasta Radzynia Chełmińskiego (plac Towarzystwa Jaszczurczego 9, Radzyń Chełmiński).

Wypełniony i podpisany formularz należy składać w urzędzie lub wysłać na adres:

  • pocztą tradycyjną: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, ul. Dworcowa 80; 85-010 Bydgoszcz
  • pocztą elektroniczną: [email protected]

 

Na wypełnione formularze czekamy do 20 stycznia 2023 roku. Po ustaleniu ostatecznej liczby wariantów i ich opracowaniu odbędą się konsultacje społeczne.

Obwodnica Radzynia Chełmińskiego w liczbach

  • liczba jezdni – 1
  • szerokość pasów ruchu – 3,5 m
  • szerokość poboczy – 1,25 m
  • długość – około 3 kilometrów
  • koszt dokumentacji: 595 tysięcy złotych.
(Urząd Marszałkowski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

SzpitalSzpital

0 2

Mogła by się zaczynać już w okolicach Gaci
Zaorać pseudo szpital na Rydygiera i można zbudować piękną obwodnicę Radzynia 14:55, 27.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

2 0

Obwodnica powinna wchodzić przed osiedlem za drogą na Szumiłowo przechodzić przez osuszone jezioro ( przez które można przejść w każdą porę) i wychodzić na skrzyżowaniu przy stacji lotos. Najkrótsza odległość i było by na Wąbrzeźno i Jabłonowo 21:45, 27.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Antypisior Antypisior

0 1

Zamysł słuszny ale to, że przejedziesz suchą nogą nie znaczy, że przejedziesz. Niestety. 23:56, 27.12.2022


Chłopaki cgrChłopaki cgr

1 0

Szczęściwego Nowego Roku dla wszystkich Grudziądzkich Michałków z bmv UK. Niech robią tak dalej brawo . 07:37, 30.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%