Zamknij

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w regionie

15:54, 05.04.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” w ramach kolejnej edycji turnieju BRD przeprowadzili eliminacje w gminie Grudziądz. W Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z gminy Grudziądz. Swoich reprezentantów wystawiło 7 szkół. 12 drużyn w 2 grupach wiekowych walczyło o awans do eliminacji powiatowych. Najlepszymi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Piaskach.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku policjanci przeprowadzili eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Piask, Wałdowa Szlacheckiego, Nowej Wsi, Mokrego, Sosnówki, Sztynwagu i Dusocina. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników testy wiedzy, a gospodarze obiektu ustawili rowerowy tor przeszkód. Uczniowie startowali w dwóch grupach wiekowych. Zawodnicy najpierw rozwiązywali testy, a potem wykazywali się umiejętnością jazdy rowerem. Nad wszystkim czuwali policjanci, którzy oceniali uczestników zawodów. Awans do eliminacji powiatowych wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piaskach, którzy okazali się najlepsi w dwóch grupach wiekowych. Na koniec były podziękowania, okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany jest przez Komendę Główną Policji, Polski Związek Motorowy Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone