Zamknij

Ponad 5 mln zł od wojewody na drogi w powiecie grudziądzkim

23:27, 08.07.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał z przedstawicielami 34 jednostek samorządu terytorialnego umowy na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Podpisane dzisiaj umowy opiewają łącznie na niespotykaną dotąd kwotę blisko 53 mln złotych.

W uroczystości podpisania umów wzięli również udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka oraz parlamentarzyści z naszego regionu: poseł Joanna Borowiak, poseł Piotr Król, senator Józef Łyczak oraz senator Andrzej Mioduszewski.

Są to pierwsze umowy o przekazanie rządowego wsparcia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, nowego instrumentu wspierania budowy (rozbudowy), przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych.

Przez blisko 4 lata, dzięki współpracy, udało nam się osiągnąć bardzo wiele. W nasze drogi wbudowanych zostało 180 milionów złotych dofinansowania rządowego i drugie tyle środków własnych samorządów. Jednak to, co obecnie zrobił Rząd, co zrobił pan premier Mateusz Morawiecki w roku 2019, to program przełomowy. Jako Wojewoda Kujawsko-Pomorski bardzo się cieszę, że w tym czasie i w tym miejscu mogę tymi środkami, tymi konkursami zarządzać. Tylko w roku 2019 do samorządów popłynie 250 milionów złotych oraz dodatkowo 60 milionów na zadania wieloletnie. To jest przełom. To jest coś, co zmieni kujawsko-pomorskie samorządy. Mało tego, niedługo ogłaszamy kolejny nabór. We wrześniu rozpocznie się realizacja kolejnych inwestycji za kolejne miliardy złotych w Polsce, za kolejne setki milionów w województwie kujawsko-pomorskim – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Mówiąc o infrastrukturze drogowej podkreślam, że jest ona dla gmin, powiatów, województw i całego kraju tym, czym układ krwionośny dla organizmu. Utrzymana w dobrym stanie, pozwala na rozwój gospodarczy, pozwala na to, aby mieszkańcy mogli poruszać się bezpiecznie i wygodnie, a przedsiębiorstwa mogły jeszcze dynamiczniej się rozwijać. Jako rząd Prawa i Sprawiedliwości dbamy o to, by walczyć z wykluczeniem transportowym, z którym mieliśmy do tej pory do czynienia. To jest wiele różnych działań, przede wszystkim te zarysowane w tym największym programie czyli Funduszu Dróg Samorządowych, na które do 2028 roku przeznaczymy 36 miliardów złotych. To jest skala o jakiej wcześniej nikt nie myślał – powiedziała wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka.

Dla powiatu grudziądzkiego dofinansowanie przeznaczone jest na dwie inwestycje:

  • Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1388C Łasin- Mędrzyce- Lisnowo. Kwota dofinansowania: 3 000 000 zł.
  • Przebudowa drogi powiatowej nr 1378 Grudziądz- Gać. Kwota dofinansowania: 2 707 252 zł.

wykaz wszystkich samorządów jakie otrzymały dofinansowanie

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

jaja

1 0

super 09:48, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

0 0

Można ? Można ! 23:55, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZbulwersowanyZbulwersowany

1 0

Pan Wojewoda się spisał na 5+, ale bardzo mi smutno jeśli chodzi o pewnego posła z Grudziądza, dlaczego niejaki tomaszu szymański, z twoim parciem na szkło nie było ciebie na spotkaniu w tej sprawie? Jak sobie teraz przypiszesz ten sukces? 23:08, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz