Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. 166 km na godzinę w obszarze zabudowanym -2,5 tys. mandatu

09.36, 29.09.2022 . Aktualizacja: 09.37, 29.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na drogach powiatu grudziądzkiego policja z Grudziądza przeprowadziła działania pod kryptonimem „Prędkość”. W jednym z przypadków kierowca jechał z prędkością 166 km na godzinę w obszarze zabudowanym.

Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazd z wideorejestratorem sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą za szybko. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Mundurowi pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych

Skontrolowano 105 pojazdów. W 51 przypadkach kierujący dopuścili się przekroczenia dozwolonej prędkości. Rekordzista jechał swoim mercedesem z prędkością 166 km/h na ograniczeniu do 70 km/h w obszarze zabudowanym. 50-letni mieszkaniec Grudziądza otrzymał mandat karny w kwocie 2500 zł a jego konto powiększyło się o 15 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policja apeluje o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%