Zamknij
REKLAMA

Policja z Grudziądza prowadziła działania „Prędkość”. Skontrolowano 87 pojazdów

13.04, 26.11.2022 . Aktualizacja: 16.24, 26.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj 25 listopada w godzinach 06.00-22.00 na drogach powiatu grudziądzkiego przeprowadzono działania pod kryptonimem „Prędkość”.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Mundurowi pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych

Skontrolowano 87 pojazdów. W 62 przypadkach kierujący dopuścili się zbyt szybkiej jazdy.

O godzinie 9.00 na ul. Waryńskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 31-letniego kierowcę mazdy, który przekroczył prędkość o 24 km/h. Policjanci ustalili, że nie posiadał on prawa jazdy gdyż 11 listopada stracił je za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W związku z kierowaniem pojazdem w trakcie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów zakaz ten został przedłużony automatycznie o kolejne 3 miesiące. Dodatkowo niezdyscyplinowany kierowca odpowie za jazdę bez uprawnień i przekroczenie prędkości przed miejscowym sądem. 

Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%