Zamknij
REKLAMA

Już 20 praw jazdy zatrzymali policjanci z Grudziądza w tym roku

15:08, 07.05.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze odebrali kolejne dwa prawa jazdy za znaczne przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. W tym roku już 20 praw jazdy zatrzymali policjanci z Grudziądza za jazdę z nadmierną prędkością.

W sobotę (4.05.19) policjanci patrolujący obwodnicę miasta nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem na ul. Peszkowskiego zarejestrowali kierowcę audi, który pędził w obszarze zabudowanym 138 km/h. 31-letni kierowca przekroczył prędkość o 58 km/h, gdyż mógł jechać maksymalnie 80 km/h.  Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy z uwagi na fakt, iż przekroczenie miało miejsce w obszarze zabudowanym. Mundurowi w tej sprawie skierują wniosek o ukaranie do miejscowego sądu. Jako materiał dowodowy posłuży nagranie z videorejestratora.

W niedzielę (5.05.19) na tej samej ulicy policjanci przyłapali kolejnego pirata. 48-letni kierowca bmw pędził 134 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 80 km/h. Szybką jazdę przerwali mundurowi zatrzymując samochód do kontroli. Tym razem kierowca został ukarany mandatem, oczywiście stracił też prawo jazdy.  Obydwaj kierowcy otrzymali po 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Jazda z prędkościami powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zawsze kończy się zatrzymaniem prawa jazdy. Kierowcy tracą możliwość kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Policjanci ostrzegają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy. Strata uprawnień to czasem lawina kolejnych dolegliwości, więc nie warto się spieszyć. W bieżącym roku policjanci z Grudziądza zatrzymali 20 praw jazdy za nadmierną prędkość.

Policja apeluje do kierowców o respektowanie ograniczeń prędkości.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA