Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Policyjne działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”

11:14, 29.11.2021 | policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci grudziądzkiej „drogówki” prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Działania były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych. Policjanci bacznie przyglądali się zachowaniu kierujących właśnie wobec tej kategorii uczestników.

W piątek (26.11.2021) policjanci z grudziądzkiej „drogówki” przez cały dzień prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. W dalszym ciągu najczęstsze grzechy kierowców to: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi czy przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Na te właśnie wykroczenia mundurowi zwracali uwagę najbardziej.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 90 wykroczeń, z czego aż 42 polegające na niewłaściwym zachowaniu kierujących wobec pieszych. Kierowcy, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Apelujemy do kierowców o bezwzględne przestrzeganie praw pieszych. Zawracajmy na nich uwagę i zadbajmy o bezpieczeństwo tej kategorii uczestników ruchu.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%