Zamknij
REKLAMA

Jak swoim CV zainteresować pracodawców w Grudziądzu?

22:20, 19.05.2018 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

        Jak wynika z danych statystycznych zamieszczonych na stronie grudziądzkiego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w naszym mieście kształtuje się następująco:

GRUDZIĄDZ GRODZKI   10,8%

GRUDZIĄDZ ZIEMSKI     14,6%

      Poszukiwanie pracy to niewątpliwie trudne zadanie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek dotyczących CV, które jest kluczowe i ma nam zapewnić zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Jednak zanim przystąpimy do pisania CV należy pomyśleć nad kluczowymi kwalifikacjami dla danego stanowiska. Po pierwsze trzeba sprecyzować własne umiejętności, wiedzę, doświadczenia i mocne strony. Po drugie wyszczególnić korzyści dla potencjalnego pracodawcy, wynikające z własnych umiejętności i zawodowych doświadczeń. Ostatnim elementem jest stworzenie historii zatrudnienia oraz listy ukończonych szkół i szkoleń.

Jak powinno wyglądać CV?

1. Dane personalne

imię i nazwisko,
adres zamieszkania (kod, miasto, ulica, nr domu, nr mieszkania),
numer telefonu,
adres e-mail,
data urodzenia (pamiętaj, aby nie ukrywać swojego wieku - może to zniechęcić pracodawcę),
obywatelstwo (w przypadku rekrutacji zagranicznej),
stan cywilny,

Pamiętajmy, że osoby zajmujące się w firmach sprawami rekrutacji, zwykle próbują dodzwonić się do wybranego kandydata nie więcej niż dwa razy.

2. Wykształcenie

studia podyplomowe,
studia magisterskie/licencjackie,
liceum.

Szkoły wpisujmy w kolejności chronologicznej, czyli najpierw tą, do której obecnie uczęszczamy, a następnie ukończone. Zaznaczamy również daty ramowe, nazwę uczelni lub szkoły oraz: wydział, kierunek, tryb nauki. Jeśli jesteś jeszcze studentem, warto dopisać przewidywany termin ukończenia studiów oraz tytuł pracy magisterskiej, lub licencjackiej (jeśli jest on zgodny z pracą, o którą się ubiegasz).

3. Doświadczenie zawodowe

Przy historii zatrudnienia wypiszmy dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia pracy, nazwę firmy z adresem; zajmowane stanowisko; zakres obowiązków. Można również wpisać formę zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie)

4. Odbyte szkolenia
Ważną informacją jest długość szkolenia (ile godzin trwało), temat oraz kto je organizował. Jeśli masz certyfikaty językowe, nie zapomnij o nich wspomnieć.

5. Znajomość języków obcych

Pisząc o znajomości języków obcych określmy dobrym pomysłem jest rozbicie oceny umiejętności na: mówienie pisanie oraz rozumienie.

6. Zainteresowania

Jeśli nie masz konkretnych zainteresowań lub jeśli tylko lubisz czytać "ciekawe książki" i oglądać "dobre filmy", to lepiej nic nie pisz; Masz nietypowe hobby? Oryginalne zainteresowania? Uprawiasz sport? O tym napisz! Pokaż, że potrafisz znaleźć czas na różne ciekawe zajęcia i masz szersze horyzonty. jeśli zainteresujesz tym rekrutera zyskasz ciekawy temat do rozmowy na żywo. Nigdy nie wymyślaj zainteresowań - jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej trafisz na osobę, która naprawdę interesuje się danym tematem, narazisz się na kompromitację.

7. Klauzula o ochronie danych osobowych

Co warto wziąć pod uwagę:

*Nieprawdą jest, że CV nie powinno być dłuższe niż jedna strona A4 - pamiętajmy, że lepiej zawrzeć istotne informacje rozpisując się przy tym na kilka stron, niż zmniejszać czcionkę tylko po to, aby zmieścić całą treść na jednej stronie,
*brak konkretów - dobre CV powinno jak najpełniej opisywać Twoją osobę, wypisanie w nim jedynie danych osobowych, dat i nazw ukończonych szkół oraz zainteresowań, to za mało, aby zainteresować pracodawcę,
*estetyka - staraj się nie używać w CV przesadnych elementów graficznych, upewnij się, że nie występują w nim żadne  literówki, ani błędy ortograficzne. Postaraj się, aby dokument miał ładną i przejrzystą strukturę. Jeżeli nie posiadasz wystarczających umiejętności, aby przygotować CV samemu, skorzystaj z jednego z wielu dostępnych w Internecie wzorów.

Zespół Grudziądz365.pl życzy wszystkim poszukującym pracy powodzenia!

Zachęcamy do przeglądania ofert pracy na naszym portalu, na samym dole strony.

 

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MM

0 0

:) 16:07, 20.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%