Zamknij
REKLAMA

Rejestracja narodzin dziecka online? To działa!

19:59, 27.06.2018 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut. Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję - wizyta w urzędzie teraz mogą spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.

Jeśli jest się posiadaczem profilu zaufanego EPUAP:

  1. wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl i wybierz usługę z której chcesz skorzystać. Po zalogowaniu się system poprosi o potwierdzenie że jesteś mamą lub tatą dziecka.
  2. Zweryfikuj swoje dane.
  3. Przejdź do zarejestrowania swojego dziecka. Potrzebujesz nazwy szpitala w którym dziecko przyszło na świat i imię dziecka (uzgodnione przez obu rodziców)Ustal też numer Twojego aktu małżeństwa lub urodzenia (gdy nie jesteś w związku małżenskim).
  4. Wybierz adres pod którym chcesz zameldować dziecko oraz sposób odebrania dokumentów. Do wyboru skrzynka na EPUAP, odbiór osobisty lub poczta tradycyjna.
  5. Ostatni krok to podgląd wniosku i podpis profilem zaufanym.

Odpis aktu zostanie w zależności od wybranej opcji wysłany w wersji papierowej lub elektronicznej razem z nadanym PESEL-em oraz zaświadczeniem o zameldowaniu.

 

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz