Zamknij
REKLAMA

Nie będzie programu in vitro w Grudziądzu

09:46, 12.05.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Nie ma pieniędzy w budżecie samorządu na zabiegi zapłodnienia metodą in vitro - napisał w liście do radnych Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

Taką odpowiedź otrzymali radni, którzy złożyli petycję na ręce prezydenta, aby to on uruchomił program finansowania zabiegów zapłodnienia in vitro. Pod petycją podpisało się 13 ranych. 

Program miałby kosztować budżet Grudziądza 400 tys. zł. Zabiegi przewidziano dla 60 par starających się o dzieci.

Inicjatywa randny to kolejna próba uruchomienia takiego programu w Grudziądzu po tym jak obecny rząd wygasił Narodowy Program Leczenia Niepłodności Metodą In Vitro i tym samym wszystkie polskie pary straciły możliwość ubiegania się o pomoc w finansowaniu bardzo kosztownych zabiegów. Stąd pomysł, by to samorząd wspierał proces leczenia niepłodności swoich mieszkańców. 

Na sesji 28 lutego wprawdzie udało się uchwalić uchwałę w tej sprawie, ale unieważnił ją wojewoda z powodów formalnych. Jak tłumaczył wtedy Adrian Mól, rzecznik Mikołaja Bogdanowicza, według przepisów to miasto powinno przygotować taki program, po rozpoznaniu potrzeb zdrowotnych w gminie, a nie może to być inicjatywa obywatelska jak było to w przypadku grudziądzkiej uchwały.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA