Kanapa, sofa czy w końcu narożnik to ważny element wyposażenia salonu. Ten ostatni znakomicie odnajdzie się zwłaszcza w przestronnym wnętrzu, dostarczy wielu możliwości swobodnego wypoczywania, pozwoli zmieścić się przed telewizorem całej rodzinie... Jaki jednak model wybrać, gdy mamy do dyspozycji tak wiele różnorodnych opcji? Porównujemy narożnik tapicerowany i ten ze skóry naturalnej, a także bierzemy "pod lupę" model systemowy, który fantastycznie łączy wygodę z funkcjonalnością.
Narożnik, czyli kanapa w kształcie litery L lub U, to jeden z najpopularniejszych wyborów do salonu. Efektownie się prezentuje i zapewnia swobodę wypoczywania kilku osobom na raz. To najlepsza propozycja, jeśli relaksując się na kanapie lubimy leżeć, bądź siedzieć z wygodnie podpartymi nogami. Poza tym narożniki mogą stanowić wyraźny akcent aranżacyjny pokoju dziennego, jego ozdobę i... łóżko. O ile wybierzemy opcję z funkcją spania.
Bez względu na rozmiar pomieszczenia narożnik systemowy będzie na pewno dobrym wyborem. To propozycja, która pasuje zarówno do przestronnego salonu w domu, jak i do mniejszych wnętrz mieszkań typu studio. Wszystko to dzięki modułowej budowie. W ten sposób łatwiej dopasować mebel do wymagań i ewentualnych ograniczeń danej przestrzeni. Narożniki systemowe doskonale łączą funkcję wypoczynkową z funkcją spania. W prosty sposób zamienimy tutaj złożony mebel w wygodne łóżko.
Przeglądając dostępne propozycje np. na https://www.polipol-international.pl/pl/kolekcje.html, znaleźliśmy super funkcjonalne narożniki wyposażone w pojemne szuflady, które są idealnym miejscem dla przechowywania pościeli, poduszek, czy dodatkowych koców. Na tym jednak funkcjonalność i wygoda użytkowania mebli się nie kończy. Dla jeszcze większego komfortu możemy wybrać narożnik z regulowanymi zagłówkami, oparciami, czy podnóżkami. Takie rozwiązania będą idealne dla wszystkich, którzy ponad wszystko oczekują wygody, jednak nie chcą rezygnować z funkcjonalności.
Tutaj sprawa wydaje się dotyczyć przede wszystkim naszych indywidualnych preferencji, ewentualnie gotowej aranżacji naszego salonu i tego, co będzie do niej bardziej pasowało - skóra czy tekstylia.
Wysokiej jakości skóra naturalna prezentuje się bardzo efektownie i nadaje wnętrzom nuty klasycznej elegancji, nawet jeśli ich styl jest w pełni nowoczesny. Skóra to w zasadzie gwarancja, że narożnik posłuży nam w doskonałej kondycji przez długie lata. Jednak tekstylia nie pozostają w tej kategorii wcale w tyle. Wystarczy wybrać te naprawdę wysokiej jakości, które zostały przetestowane pod względem trwałości i odporności.
Skóra jest materiałem z pewnością łatwiejszym do utrzymania w czystości. Ten fakt będzie miał znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy wśród domowników są małe dzieci lub mamy w domu zwierzęta. Niektórzy jednak uważają, że skórzane meble są "chłodne", a nawet "zimne". Za zdecydowanie bardziej przyjemne w dotyku i przytulne uznają meble tapicerowane tkaninami. Stąd też ich częsty wybór do pomieszczeń utrzymanych w stylu industrialnym czy loftowym. Tutaj zyskujemy także większy wybór kolorów oraz wzorów. Choć obecnie bez kłopotu znajdziemy narożnik ze skóry w odcieniu np. czerwieni, to wśród tkanin będziemy mieć z pewnością szerszy wachlarz możliwości do wyboru.
Modny narożnik może być tapicerowany zarówno skórą, jak i tekstyliami. Wybór zależeć będzie od naszych preferencji. Jednak na pewno warto zwrócić uwagę na detale i sposób wykończenia mebli. Z mody nie wychodzą pikowania. To w zasadzie klasyka w przypadku mebli tapicerowanych, która niezmiennie prezentuje się bardzo efektownie i interesująco. Do wyboru mamy zarówno pikowanie drobne, Chesterfield, przeszycia kwadratowe, a nawet pionowe i poziome.
W ostatnim czasie popularność zyskały zewnętrzne szwy, które nadają zwłaszcza skórzanym meblom nieco swobodniejszego charakteru i oryginalnego stylu. Innym popularnym elementem wykończenia bywają lamówki.
Nawrocki: Sławomir Cenckiewicz będzie szefem Biura Bezp
Świetny wybór
👍
06:55, 2025-07-04
Tragiczny wypadek na A1 przed węzłem Grudziądz. Jedna o
Węzeł Grudziądz jest na 97 kilometrze, węzeł Lisewo na 113 km. Wypadek był na 104 km czyli bliżej Grudziądza niż Chełmna. Straż pożarna w Grudziądzu ma do węzła na A1 ok 4 km plus 7 do wypadku- razem 11 km. Straż z Chełmna ma do węzła Lisewo prawie 20 km plus ok 9 km do miejsca wypadku- razem ok 30 km. Dlaczego to wyliczam? Bo napisano, że na miejscu wypadku byli strażacy z Chełmna, z okolicznych OSP i z aż z Torunia a przecież mogliby być szybciej strażacy z Grudziądza i może by zdołali uratować wszystkie osoby? To jakiś dziwny sposób na ratowanie ludzi. Przecież zawsze liczy się czas.
Antoni
22:37, 2025-07-03
Stadion GKMu przejdzie rewolucję. Prezydent stawia ulti
Będzie budowa jak delfinek na strzemyku . Oszalec idzie zero kontaktu z władzami miasta. Ciągły halas ale budowa trwa bo pan prezydent musi gdzieś rolki nagrywać.
Grudziadzanin
18:24, 2025-07-03
Stadion GKMu przejdzie rewolucję. Prezydent stawia ulti
No chyba miasto wywaliło już dość pieniędzy na prywatny klubik
Żużelek
15:42, 2025-07-03