Zamknij
REKLAMA

Przeszczep włosów - Turcja

15.25, 29.11.2022 . Aktualizacja: 16.08, 05.12.2022
Skomentuj Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Przeszczep włosów jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów lub łysienia. Przeczytaj w jaki sposób przebiega transplantacja włosów oraz jakie są dostępne metody.

Przeszczep włosów

Problem łysienia dotyka wile osób nawet we wczesnych latach dorosłego życia. Według badań 70% mężczyzn oraz 40% kobiet skarży się na przedwczesne wypadanie włosów i oznaki łysienia pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. Niektóre osoby zauważają doskwierające problemy jeszcze wcześniej. Drogerie i salony kosmetyczne oferują wiele produktów, które hamują proces wypadania włosów, wzmacniają ich strukturę i odżywiają je. Niekiedy jednak preparaty nie są na tyle skuteczne, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się zabiegi przeszczepu włosów. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą w bezinwazyjny sposób osiągnąć gęstość włosów. Zabieg działa długofalowo, a efekty widać od razu. Polecamy przede wszystkim przeszczep włosów w Turcji, gdzie zabieg przeprowadzą profesjonaliści z tej dziedziny.

Przebieg transplantacji włosów

Zabieg przeszczepu włosów wymaga wcześniejszego przygotowania. Konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych oraz wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Przeszczepie włosów zaleca się osobom, u których występuje łysienie androgenowe, pourazowe lub pozapalne w fazie remisji. Zalecane jest także przy bliźnie skóry owłosionej, korekcie brwi lub zarostu.

Podczas zabiegu przeszczepu włosów, pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Działa ono tylko na receptory bólowe, w związku z czym osoba może odczuwać dotyk lub pocieranie. Lekarz rozpoczyna zabieg od pobrania mieszków włosowych. Następnie przystępuje do znieczulenia miejsca biorczego i wykonuje mikroskopijne nacięcia na skórze głowy aby wszczepić przeszczepy. Ostatni etap polega na implementacji włosów w odpowiednie przygotowane wcześniej mikroskopijne nacięcia na skórze głowy.

Przeszczep włosów metodą FUE i DHI

Pacjent, który zdecyduje się na przeszczep włosów, może wybrać najbardziej odpowiadającą mu metodę. Należy jednak uzgodnić swoją decyzje ze specjalistą, który oceni strukturę naszych włosów oraz zdiagnozuje problem z jakim się zmagamy.

Przeszczep włosów - FUE

Metoda FUE polega na ekstrakcji jednostki pęcherzykowej. Mieszki włosowe wyjmowane są bezpośrednio ze skóry pacjenta, nie ma więc konieczności wycinania paska skóry głowy. Następnie lekarz wprowadza je do utworzonych wcześniej otworów w miejscu przerzedzania się pasm. Mieszki włosowe są jednak narażone nieco na uszkodzenia. Grafty specjalista wprowadza stopniowo do stworzonych otworów w okolicy biorczej. Niekiedy może pojawić się miejscowe krwawienie z ranek.

Przeszczep włosów - DHI

Przeszczepy włosów metodą DHI są obecnie najbardziej zaawansowaną metodą transplantacji. Podczas zabiegu, lekarz stosuje specjalistyczny implantator, dzięki któremu może bezpośrednio wykonać implantacje włosów. Dzięki narzędziu, możliwe jest wykonanie dwóch etapów jednocześnie, czyli specjalista pobiera mieszki włosowe, a następnie wszczepia je bezpośrednio jeden po drugim.

Najważniejszym w tej metodzie jest fakt, że mieszki włosowe nie są przetwarzane co oznacza, że ich ryzyko uszkodzenia jest bardzo małe. Co więcej specjalista dzięki implantatorowi ma znacznie lepszą precyzję ruchów. Pozwala to na określenie między innymi lepszego kąta, kierunku, a także głębokości implantacji. 

Ryzyko krwawienia, czy urazów jest znacznie mniejszy, a proces gojenia się skóry po zabiegu, dużo szybszy.
_________________________
(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%