Zamknij

Wózek terenowy bez tajemnic! Dowiedz się tego, o czym nie wiedzą inni!

09:02, 22.02.2023 . Aktualizacja: 07:54, 01.03.2023
Skomentuj

Wózki widłowe terenowe, jak też ich nazwa wskazuje, to w przeciwieństwie do urządzeń magazynowych, maszyny, które prym wiodą w terenie. Nie straszne im złe warunki pogodowe, czy utrudnione warunki jezdne. Dziś zaprezentujemy, jakie są sekrety tych urządzeń.

Możliwości jezdne

Tym, co wyróżnia wózki terenowe, pozostawiając daleko w tyle inne, mniejsze wózki jezdniowe podnośnikowe to niezwykłe możliwości jezdne. Zacznijmy jednak od początku. Przeciętny wózek terenowy, bez względu na udźwig, wysokość podnoszenia czy inne parametry, zazwyczaj wyposażony jest w dwa komplety różnej wielkości opon: mniejsze z tyłu oraz większe z przodu. Opony są głęboko bieżnikowane Tego typu rozłożenie i budowa opon sprawia, że pojazd terenowy z łatwością radzi sobie w czasie jazdy:

  • pod górkę, po wzniesieniach,
  • po wybojach,
  • po grząskim terenie - błoto, piasek,
  • a nawet po terenie zagruzowanym (np. placu rozbiórki).

Ponadto, część z wózków terenowych została wyposażona w napęd na 2 osie, który sprawia, że jeszcze lepiej radzą sobie w każdych warunkach. Bieżnikowane opony i napęd na 4 koła - tym właśnie charakterystycznym elementom wózek widłowy zawdzięcza swoją nazwę.

Niezawodne w trudnych sytuacjach – wózki widłowe terenowe

Pojazdy takie jak wózki widłowe terenowe są nieporównywalnie bardziej wydajne niż tradycyjne czołowe wózki spalinowe czy którekolwiek z urządzeń magazynowych. Wpływ na ten fakt mają nie tylko wyjątkowe możliwości jezdne maszyn, ale także ich napęd oraz konstrukcja.

Napęd

Każdy, bez wyjątku, wózek widłowy terenowy wyposażony jest w napęd spalinowy Diesel. Zaletami tego typu źródła zasilania są:

  • duża wydajność i moc silnika,
  • brak przestojów w pracy wynikających z konieczności ładowania baterii (w przypadku wózków akumulatorowych przerwa może wynosić nawet kilka godzin)
  • łatwe tankowanie.

Jednak należy pamiętać, iż napęd spalinowy to także powód, dla którego wózki terenowe wykorzystywane są przede wszystkim na zewnątrz budynków lub w dobrze wentylowanych magazynach półotwartych. Ponieważ spaliny produkowane przez te urządzenia nie są najbardziej ekologiczne i nie powinny być wdychane przez pracowników.

Łatwa obsługa

Wyjątkową zaletą wózków widłowych terenowych jest łatwa, intuicyjna obsługa. Jeśli do tej pory miałeś przyjemność obsługiwać czołowy wózek widłowy spalinowy, z pewnością poradzisz sobie również z wózkiem terenowym. Nawet mimo tego, że zarówno jego parametry, jak i jego waga mogą być nawet 2-3 razy większe niż w przypadku widlaka.

Udźwig maksymalny i wysokość podnoszenia

Co w praktyce oznaczają duże parametry? Udźwig do nawet 10 ton oraz maksymalna wysokość podnoszenia do 5-6 metrów. Tego typu możliwości sprawiają, że wózki widłowe terenowe wykorzystywane mogą być zarówno w przemyśle ciężkim, jak i na placach budowy, czy w branży produkcyjnej.

Komfort i bezpieczeństwo, jakie daje sprzęt dobrej marki

Wózki widłowe terenowe to nowoczesne, zaawansowane urządzenia. Na co dzień zajmują się transportem ciężkich ładunków. Zatem muszą być przystosowane nie tylko do bezpiecznego transportu, jak i same zapewniać bezpieczeństwo operatorom.

Zapewniając komfort pracy w każdych warunkach pogodowych wózki terenowe wyposażone są w kabiny, zabezpieczające pracowników przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, takimi jak deszcz, czy nawet śnieg.

Warto zaznaczyć, że inwestując w urządzenia dobrej marki zyskuje się znacznie więcej niż tylko samą wygodę pracy. Dobra marka to także:

  • lepszy stan techniczny urządzenia,
  • lepsza jakość wykonania sprzętu,
  • nowoczesne, zaawansowane technologie,
  • wysokiej jakości, trwałe i solidne części,
  • oraz - gwarancja na zakup urządzenia.

Jedną z najczęściej polecanych marek oferujących wózki widłowe terenowe - jest Manitou. Firma, która nie tylko odniosła sukces na skalę światową w sprzedaży maszyn podnośnikowych oraz budowlanych i rolniczych, ale także... jako pierwsza wprowadziła na rynek wózek terenowy.

Skąd w ogóle wzięły się wózki terenowe?

Pierwszą osobą, która wprowadziła do obiegu wózek widłowy terenowy był Marcel Braud, czyli właściciel marki Manitou. Początkowo konstrukcja zaprojektowana była na schemacie odwróconego ciągnika rolniczego wraz z dodanym masztem teleskopowym oraz układem hydraulicznym wraz z widłami.

Następnie przez lata wózek terenowy został przekształcony w taki sposób, jak wygląda teraz.

Co jeszcze potrafią wózki widłowe terenowe?

Wózki terenowe to jednak nie tylko unoszenie ładunków na paletach. Dzięki swoim możliwościom jest to sprzęt, który sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających branżach. Z łatwością radzą sobie również z transportem innego rodzaju towarów, np.: beczek czy dużych elementów konstrukcyjnych przy wykorzystaniu specjalnych chwytaków czy wysięgników. Dodatkowy, łatwo montowany osprzęt sprawia także, że wózek terenowy można szybko i sprawnie przekształcić w mini-koparkę, mini-pług śnieżny czy też innego typu urządzenie.

Wózek widłowy terenowy także dla Ciebie - podsumowanie

Gdy potrzebujesz urządzenia, które poradzi sobie bez względu na rodzaj podłoża czy pogodę - wybierz terenowy wózek widłowy. Duże bieżnikowane opony, wydajny napęd i solidna konstrukcja sprawiają, że pojazdy tego typu bez najmniejszych problemów poruszają się po nierównych czy wzniesionych terenach. A ponadto! Wózek terenowy można szybko przekształcić w innego typu urządzenie! Warto wybrać ten sprzęt i cieszyć się jego uniwersalnością.

______________________

Rozwijaj swój instagram!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AngelAngel

0 0

порно мультики 12:01, 22.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%