Zamknij
REKLAMA

Jak wyposażyć nowoczesne biuro?

09:52, 29.11.2021 | .
Skomentuj

Praca w biurze tylko z pozoru jest łatwa i niezbyt męcząca. Codzienne godziny spędzone za biurkiem są bardzo wymagające dla organizmu. Właśnie dlatego w nowoczesnym biurze powinny znaleźć się ergonomiczne fotele biurowe dbające o prawidłową postawę ciała, a także ruchome biurka, które dopasują się do wzrostu użytkownika. Pracownik, który posiada odpowiednie wyposażenie biurowe, wykonuje swoje zadania sumiennie i sprawnie. Nowoczesne fotele ergonomiczne sprawiają, że siedzenie przez wiele godzin, nie przyprawia nas o ból pleców. Wyposażając nowoczesne biura warto kierować się zasadami ergonomii. Odpowiednie warunki w miejscu pracy przełożą się większą sprzedaż i duże zadowolenie z pracy.

Codzienna praca w pozycji siedzącej? Koniecznie kup ergonomiczny fotel biurowy!

Praca w biurze to nie zawsze osiem godzin. Zdarzają się dni, kiedy czas pracy znacząco się wydłuża. Właśnie wtedy okazuje się, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia biurowego. Fotele ergonomiczne, podwyższane biurka, czy odpowiednia akustyka pomieszczenia, okazują się być na wagę złota. Niesamowicie ważne jest, aby miejsce pracy było przystosowane do potrzeb pracowników i zapewniało im prawidłową postawę siedzącą. Doskonale wiemy, że siedzenie przez długi czas może spowodować dyskomfort, ból lędźwi i spięcie barków. Rozwiązaniem tych problemów jest odpowiedni fotel ergonomiczny dostępny na stronie https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/meble-do-siedzenia/krzesla-biurowe. Eliminuje znaczną część zaburzeń związanych z układem szkieletowo mięśniowym. W ostatecznym rozrachunku, inwestycja w dobry fotel biurowy, będzie skutkowała mniejszym poziomem absencji chorobowych i lepszą produktywnością pracownika. Fotele biurowe ergonomiczne, poprawnie dopasowane, pozwolą pracownikom na maksymalne skupienie i satysfakcjonująca pracę.

Czym powinny się charakteryzować ergonomiczne fotele biurowe?

Współcześnie na rynku znajdziemy wiele różnych modeli krzeseł i foteli biurowych. Czekają na nas krzesła obrotowe, ergonomiczne oraz zdrowotne. Charakteryzuje je nowoczesny design i bardzo zróżnicowana kolorystyka. Zaczynając od beży i szarości, przez pastelowe odcienie niebieskiego i zieleni, na czerniach i brązach kończąc. Posiadają ergonomiczne funkcje regulowania wysokości siedziska, dostosowania ustawień podłokietników, a także spersonalizowanego ustawienia zagłówka. Dużym zainteresowaniem cieszą się również fotele wykończone siatką w miejscu oparcia. Są idealne do pracy przed komputerem, bowiem siatka gwarantuje świetny proces wentylacji. Komfortowe i nowoczesne rozwiązania, które spełniają nawet wygórowane oczekiwania.

Biurka z regulacją wysokości

Ergonomiczne krzesła lub fotele biurowe potrzebują inteligentnego biurka. Świetnym rozwiązaniem do pracy biurowej są biurka wyposażone w system regulacji wysokości. Pozwala ona na częstą zmianę pozycji. Raz możemy stać, a innym razem siedzieć. Biurka te cieszą się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem. Ich używanie niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze zmniejszają ryzyko otyłości. Warto pamiętać, że stanie zużywa zdecydowanie więcej energii, niż siedzenie. Po drugie zmniejszenie ryzyka chorób serca. Redukcja siedzącego tryby pracy wpływa korzystanie na zdrowie naszego serca. Po trzecie minimalizacja bólu pleców, lędźwi i barków. Są to dolegliwości bardzo często występujące wśród pracowników biur i korporacji. Zmiana pozycji podczas pracy korzystnie wpłynie na nasze stawy, zmniejszy odczuwanie bólu pleców i poprawi ogólne samopoczucie. Naprzemienna praca stojąca i siedząca obniża poziom cukru we krwi. Biurka z regulacją wysokości poprawiają również wydajność pracy, redukują stres i zmęczenie.

Akustyka w pracy. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z częstych problemów w biurze jest zła akustyka. W jednym pomieszczeniu pracuje duża liczba osób. Każdy coś mówi, hałasuje lub głośno rozmawia przez telefon. Już niewielkie zakłócenia podnoszą poziom stresu i negatywnie wpływają na koncentrację pracownika. Aby stworzyć wygodne środowisko dźwiękowe trzeba zastosować się do kilku wskazówek. Warto w biurze zainstalować panele akustyczne, które obniżą poziom hałasu. Dostępne są w różnorodnej kolorystyce i wielu ciekawych kształtach. Z łatwością można dopasować ich estetykę do pozostałego wyposażenia biura. Równie ważne są tkaniny i miękkie meblowe podkładki. Oba elementy tłumią hałas i niwelują zbędne odgłosy. Jak tłumik dla niepotrzebnych dźwięków, działają również meble tapicerowane. Naturalnym i miłym dla oka pochłaniaczem dźwięków są także rośliny. Oczyszczają powietrze i dodatkowo bardzo ładnie wyglądają. W tłumieniu dźwięków pomagają również regały, które wypełniamy książkami i segregatorami. Są dużo lepsze, niż zamknięte schowki, które dźwięk tylko odbijają. Rozwiązaniem poprawiającym akustykę w pracy są ścianki biurkowe i podłogowe. Cechują je właściwości pochłaniające dźwięki. Sprawdzają się w szczególności w otwartych biurach, gdzie mnogość dźwięków może przeszkadzać. Sprawiają, że odgłosy pisania na klawiaturze, głośne rozmowy przez telefon i pozostałe niechciane dźwięki, nie są tak bardzo słyszane.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%