Zamknij
REKLAMA

Co to jest bumper ball?

11:28, 08.06.2022 | materiał partnera

Bumper ball to doskonały sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, zarówno dla grup znajomych, jak i rodzin z dziećmi. Ciało graczy jest zakryte do połowy przezroczystą kulą. Dolna część może swobodnie poruszać się po nawierzchni i kopać piłkę. Cala zabawa polega na utrudnianiu poruszania się w kombinezonie, przez co podanie piłki koledze z drużyny staje się prawdziwym wyzwaniem i przynosi dużą dawkę satysfakcji.

Na czym polega bumper ball?

Dyscyplina ta najbardziej ze wszystkich innych sportów przypomina piłkę nożną. Różnica polega na tym, że zawodnicy są umieszczani w przezroczystych kulach od pasa w górę. Wszyscy uczestnicy zabawy muszą dążyć do zdobycia jak największej liczby bramek dla swojej drużyny, aby wygrać mecz. Zdecydowanie trudniej biega się po boisku w takim przebraniu, ciężko jest też wyminąć przeciwnika czy odebrać mu panowanie nad piłką. Gra imo wszystko przynosi jednak wiele radości i daje dobrą zabawę.

W teorii gra wydaje się bardzo prosta, jednak w praktyce stawia przed zawodnikami szereg wyzwań. Utrzymanie równowagi, bieganie, omijanie przeciwników i odbieranie im prowadzenia — to tylko niektóre pozycje z listy przeszkód. Dzięki specjalnie zamontowanym uchwytom możemy jednak poczuć odrobinę stabilizacji, która dodaje pewności siebie i pomaga wygrać rozgrywkę. Nie ma wyznaczonego konkretnego miejsca, w którym może toczyć się rywalizacja. Bumper ball można rozgrywać na trawie, w hali sportowej czy na boisku. Nie obejdzie się z pewnością bez przewrotów i licznych upadków, jednak dzięki ochronie, jaką stanowi kula, na pewno nie odniesiemy żadnych obrażeń, które mogłyby nam zaszkodzić. Mocuje się ją dokładnie w taki sam sposób jak plecak, dlatego jak łatwa w zdejmowaniu. Więcej informacji na temat sprzętu i zasad gry można znaleźć na stronie internetowej https://gungan.pl/47-bumper-ball.

Dlaczego warto zagrać w bumper ball?

W rozgrywce mogą brać udział całe zespoły, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla grup znajomych czy też rodzin, które chcą spędzić razem czas w miłej i energicznej atmosferze. Podczas gry zaznamy nie tylko dobrej zabawy, ale również adrenaliny oraz nuty rywalizacji, która często zacieśnia relacje między grupami i wspomaga owocną współpracę. Jest to doskonały pomysł na integrację, np. wśród pracowników nowej firmy.

Gra może trwać bardzo długo, ponieważ przegrana zachęca do zrewanżowania się. Nie ma żadnych limitów czasowych ani przeciwwskazań do rozegrania kilku partii. Sport pozwala się również zrelaksować i odprężyć, szczególnie po ciężkim i stresującym dniu. Najwięcej punktów, w których można skorzystać z atrakcji, znajduje się w dużych miastach. Piłki i kule dostępne są także w ośrodkach sportowych oraz centrach rozrywki. Jeśli szukamy rozrywki dla grupy, koniecznie powinniśmy sprawdzić w Internecie dostępne oferty i skorzystać z jednej z nich. Rozgrywka jest gwarancją dobrej zabawy i skutecznej integracji. Aby otrzymać pewne miejsce, warto wcześniej zarezerwować termin.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%