Zamknij
REKLAMA

Kredyt frankowy znowu zaboli Frankowiczów? Sprawdź dlaczego!

09:33, 22.06.2022 | materiał partnera

Tematem podwyższonych stóp procentowych przez Szwajcarię żyją polskie media i duża grupa frankowiczów, którzy swoje kredyty pozaciągali właśnie w tej walucie. Podwyżka, o której mowa nie jest tak diametralna, jak w przypadku kredytów złotówkowych, ale na pewno będzie ona odczuwalna. Mieszkańcy Grudziądza dopiero odczują cykl planowanych podwyżek, a to nie nastraja pozytywnie posiadaczy kredytów frankowych. Czy niepokojąca sytuacja przyczyni się do kolejnej już fali pozwów frankowych?

Frankowicze pójdą znowu do sądu

Ogromna część frankowiczów z Grudziądza już zdecydowała się na złożenie swojej sprawy o unieważnienie swojej umowy o kredyt frankowy, co już w dużym stopniu przyczyniło się do oblężenia sądów i zmniejszenia ich wydajności, ale raczej w sytuacji pozwów, które kierowane były do warszawskich sądów. Z każdą złą dla mieszkańców Grudziądza informacją coraz więcej kredytobiorców decyduje się na powierzenie sprawy swojego kredytu frankowego w ręce doświadczonego pełnomocnika, bowiem stroną wygrywającą postępowania są właśnie poszkodowani frankowicze. Choć nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, do sądów okręgu toruńskiego, czyli Sądu Rejonowego w Grudziądzu również pozwów wpływa ogromna ilość. Banki w tej batalii maja dużo do stracenia, a i tak próbują straszyć frankowiczów pozwami za bezumowne korzystanie z kapitału. Na szczęście bezskutecznie, bowiem i te sprawy kierowane z powództwa banku są przegrywane przez stronę pozywającą. Okoliczności sprzyjają poszkodowanym frankowiczom, a niektóre z banków nawet potrafią zrezygnować ze złożenia sprawy do drugiej instancji. Takie informacje zagrzewają jedynie do walki o sprawiedliwość tą liczną grupę kredytobiorców.

Rykoszetem otrzymają najmniej winni - frankowicze

Zapowiadane podwyżki stóp procentowych urzeczywistniły się w zeszły czwartek 16 czerwca, Szwajcarski Bank Narodowy podniósł stopy procentowe pierwszy raz od ponad 15 lat. Ten krok wywołał spore poruszenie na rynku światowym, a konsekwencje odczują najmniej temu winni – frankowicze. Efekt widoczny w oprocentowaniu kredytu frankowego zauważalny będzie dopiero, gdy SARON zostanie zaktualizowany o nowe stopy procentowe, jednakże decyzja Szwajcarii spowodowała, iż frank skoczył do góry, a to nie koniec podwyżek, bowiem we wrześniu planowane jest kolejne posiedzenie Szwajcarskiego Banku Narodowego. Niestety, wyższe stopy procentowe dla kredytów frankowych nie spowodują rządowego poruszenia i frankowicze muszą sobie radzić samodzielnie. Frank szwajcarski z dużym prawdopodobieństwem na przestrzeni następnych miesięcy osiągnie granicę 5 zł, co miało miejsce w marcu, gdy wieść o wojnie w Ukrainie rozprzestrzeniła się na świecie. Lawina pozwów wówczas zalała polskie sądy, a zainteresowanie pozwaniem banków na wysokim poziomie utrzymuje się do dzisiaj. Przygotować się należy zatem na kolejną serię rekordowych ilości pozwów, ponieważ jeśli obecna sytuacja utrzyma się dłużej – frankowicze nie będą zwlekać i płacić za walkę z dwiema inflacjami na raz.

Im wyższa rata, tym więcej pozwów

Frankowicze to grupa zdeterminowanych oraz świadomych konsumentów, jak donosi Kancelaria Frejowski CHF, zdecydowana większość z nich nie godzi się na drakońskie warunki umów frankowych i nadpłacanie kapitału za każdym razem, gdy tylko frank zacznie się wahać, nie wspominajmy o tym, że dojdą do tego podwyższone stopy procentowe. W naszej ocenie, ilość pozwów frankowych, która dopiero nadciąga do sądów może zdestabilizować jeszcze bardziej czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy, dlatego też podjęcie decyzji o pewnym działaniu w stronę złożenia pozwu należy podjąć szybko. Dzięki doświadczeniu, jakie posiada kancelaria frankowa Grudziądz, pozwy sporządzane są w adekwatnym czasie od nawiązania współpracy, co pozwala frankowiczom nawet na ekspresowe uzyskanie zabezpieczenia roszczenia i przygotowanie się tym samym na uderzające podwyżki, które już za chwilę zapukają do drzwi wszystkich frankowiczów. Takie rozwiązanie powoduje, iż w sposób faktyczny podwyżki nie będą dotyczyć tych z frankowiczów, którzy uzyskali zabezpieczenie i nie muszą płacić rat.

Samo złożenie pozwu nie daje żadnej gwarancji na wygraną z bankiem, ale doświadczenie prawników Kancelarii Frejowski CHF, pokazuje jasno, że lekarstwem na frankowy problem jest merytorycznie sporządzone powództwo! Dlatego też zachęcamy do kontaktu z Kancelarią Frejowski CHF!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%