Zamknij
REKLAMA

Geckonet kończy pierwszy etap prac światłowodowych na osiedlu Owczarki

13.15, 01.08.2022 .
Skomentuj

Dobiega końca pierwszy etap inwestycji światłowodowej prowadzonej przez firmę Geckonet na terenie osiedla Owczarki. Jak dowiedzieliśmy się u źródła, po ponad miesiącu prac, została już oddana sieć światłowodowa na ulicach Hugo Kołłątaja, Tczewskiej, Nowowiejskiej, Kwidzyńskiej, Bratkowej, Irysowej, Astrowej, Goździkowej, Narcyzowej, Różanej, Tulipanowej oraz części ulicy Ignacego Paderewskiego.

Obecnie prace prowadzone są na ulicy Konwaliowej, która w całości powinna zostać oddana do użytku jeszcze w tym tygodniu. Operator zakłada ostatnie mufy światłowodowe i spawa końcowe odcinki sieci.

„Kończymy pierwszy etap inwestycji na terenie Owczarek. Dzięki zaangażowaniu naszych techników biorących udział w wieszaniu i spawaniu światłowodów, możliwe było sprawne zrealizowaniu budowy, zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez nasz dział projektowy.” – zaznacza Piotr Kwiatkowski, przedstawiciel operatora.

Co dalej? Jak wygląda instalacja?

„Osoby chcące przyłączyć się do naszej sieci światłowodowej mogą zadzwonić na infolinię, pod numer 525 777 777, a nasz pracownik spisze zamówienie i ustali dogodny termin instalacji. Jako, że na Owczarkach sieć zbudowaliśmy w oparciu o rozwiązania napowietrzne, podłączenie kolejnych domów nie przysparza trudności. Instalacja polega na pociągnięciu kabla światłowodowego ze słupa wyposażonego w naszą mufę, a następnie doprowadzeniu go do elewacji budynku. Stąd już krótka droga do wnętrza nieruchomości, gdzie zakładane jest gniazdo abonenckie. Ostatnim krokiem jest podłączenie routera, który rozprowadzi Internet i telewizję na cały dom.” - wyjaśnia Piotr Kwiatkowski.

Geckonet oferuje Internet światłowodowy w trzech pakietach o prędkości 100 Mbit/s, 300 Mbit/s oraz 600 Mbit/s. Każdy użytkownik Internetu światłowodowego ma możliwość uruchomienia na tej samej linii telefonu stacjonarnego w technologii VoIP oraz telewizji światłowodowej.  W ramach tej ostatniej dostarczanych jest już 158 kanałów telewizyjnych, w tym 115 kanałów HD i 2 kanały w jakości 4k/UHD.

_____________________

PIT-11 - co trzeba wiedzieć?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ZorientowanyZorientowany

0 0

Warto skorzystać - faktycznie śmiga i nie laguje :-) 21:57, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%