Zamknij
REKLAMA

Szafki na buty, wiszące półki ścienne czy szafki łazienkowe – zobacz, jak je wybrać!

07:45, 03.07.2020 | J.R
Skomentuj

Wyposażenie domu czy mieszkania to naprawdę trudne zadania. Mele i dodatki to wiele marek, kolorów, kształtów, materiałów wykonania, cen czy koncepcji. Które z nich warto wybrać, które będą dla nas idealnym wyborem? Dzisiaj postaramy się pomóc Wam w wyborze przynajmniej kilku z nich!
Poniżej znajdziecie wskazówki, które powinniście brać pod uwagę przy zakupie poszczególnych mebli i dodatków. To, na co stawiamy w pierwszej kolejności, to funkcjonalność. Nie chcemy jednak odmawiać meblom uroku – wiemy, że wybierzecie takie, które naprawdę Wam się podobają.

Jeżeli będziecie poszukiwali mebli w naprawdę atrakcyjnych cenach, kliknijcie poniższy banner i sprawdźcie ofertę sklepu OtoMeble.pl.

internetowy sklep meblowy Otomeble

Wiszące półki ścienne

W ich przypadku skupcie się głównie na ich nośności oraz wytrzymałości. Jeżeli źle wymierzenie, półki mogą się uszkadzać lub odkształcać, zwłaszcza gdy postawicie na nich naprawdę wiele książek w twardych okładkach. Pamiętajcie, by zaplanować, co będzie się na nich znajdować, jeszcze przed zakupem – chyba że znajdą się na nich elementy głównie dekoracyjne, do tego naprawdę lekkie.

Pamiętajcie też, że półki wiszące nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie, traficie na te, które mają naprawdę niesamowite kształty i kolory. Do tego, mogą one pełnić znakomite funkcje dekoracyjne – np. półka na książki w kształcie jodełki, to oryginalny i prosty pomysł na to, by wnieść do swoje wnętrza naprawdę wiele luzu.

Wieszaki do przedpokoju

Ich wybór nie jest zadaniem prostym. Naszym zdaniem jednak w wielu przypadkach idealnym okażą się wieszaki wiszące na ścianie. Są stabilne, zajmują mało miejsca, przy czym jednocześnie zmieści się na nich naprawdę wiele ubrań. Nic dziwnego, że w polskich domach zdecydowanie dominują właśnie one.

Drugim wyborem mogą okazać się wieszaki stojące, jednak naszym zdaniem, w większości wypadków nie będą tak opłacalnym zakupem. Oferują mniej miejsca na ubrania, jednocześnie same zajmują go naprawdę wiele. Jeżeli mamy mały przedpokój, może być to duży problem. Dodatkowo łatwo mogą tracić stabilność, a to generuje wiele problemów:

możliwość uszkodzenia wieszaka lub tego, w co uderzy,
możliwość ubrudzenia się ubrań, które się na nim znajdują,
mogą być niebezpieczne w momencie, gdy w pobliżu wieszaka pojawią się zwierzęta lub małe dzieci.

Z tego powodu naszym zdaniem znakomitym wyborem okażą się wieszaki wiszące.

Stół rozkładany

W tym przypadku zachęcamy przede wszystkim do rozważenia ich zakupu. To rozwiązanie po prostu skrajnie praktyczne – w trakcie dnia zajmuje mało miejsca, jednak gdy tylko pojawia się potrzeba, oferuje go znacznie więcej. Biorąc pod uwagę, że stół to zakup na lata i jednocześnie mało kto może pozwolić sobie na zakup stołu tak dużego (ze względu na miejsce w domu czy niezakiszaniu), by bez rozkładania zawsze mogli zasiąść przy nim rodzina czy znajomi, stół rozkładany to naprawdę genialne rozwiązanie.

Jednocześnie, stoły rozkładane nie muszą być nudne – niestety, ten mit powielany jest przez wiele osób. Obecnie, również w sklepie Oto Meble, możemy kupić nowoczesne stoły, które również posiadają opcję rozkładania.

Szafka na buty

Mała rzecz, jednak gdy nie wybierzemy jej mądrze, może bardzo uprzykrzać nam życie. Szafka na buty musi być dopasowane do naszego przedpokoju – nie może być za duża, by nie ograniczała przejścia, musi również otwierać się w sposób wygodny. Pamiętajmy o jej wytrzymałości, a dodatkowo szafka na buty powinna być łatwa w czyszczeniu – tutaj sprawdza się idealnie te, które wykonane są z tworzyw sztucznych.

Pamiętajmy, żeby sprawdzić, czy buty w danej szafce, już po jej zamknięciu, nie będą się gnieść lub deformować. Na koniec nie zapomnijmy o wentylacji – jeżeli szafka będzie miała z nią problem, to szybko może pojawić się z niej naprawdę nieprzyjemny zapach, którego każdy chce uniknąć.

Szafka na buty z siedziskiem

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem szafki na buty, koniecznie zastanów się również nad szafką na buty z siedziskiem. Jest to idealna opcja dla tych, którzy ubierając buty na siedząco – koniec z siadaniem na schodach, podłodze lub trzymaniem taboretu w przedpokoju.

W przypadku szafek na buty z siedziskiem warto pamiętać o tym, aby były one wytrzymałe, a siedzisko powinno być ciemne i naprawdę łatwe w czyszczeniu. Ich ustawienie musi również umożliwiać siadanie na nich.

Szafki łazienkowe

W ich przypadku prosimy o to, by pamiętać o praktyczności, ale i bezpieczeństwie. Po pierwsze, szafki wykonane z drewna lub płyty meblowej, muszą zostać poryte odpowiednim lakierem, dzięki czemu będą odporne na wilgoć oraz wysoką temperaturę. Pamiętajmy również o tym, że wszystkie elementy metalowe, również muszą być odporne, jednak tym razem na rdzewienie.

W łazience naprawdę łatwo się poślizgnąć więc wybierajmy meble bez ostrych krawędzi czy kantów w niebezpiecznych miejscach.

Na koniec pamiętajcie, że wszystkie powyższe meble możecie kupić w internetowym sklepie OtoMeble.pl.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz