Zamknij
REKLAMA

Ślub w plenerze, fotobudka i 2 inne trendy na modne wesele

20:50, 28.09.2020 | J.R
Skomentuj

Tradycyjne wesela, organizowane w hotelowych salach bankietowych lub restauracjach, wciąż są modne, jednak wiele par szuka pomysłu na oryginalne atrakcje, które sprawią, że przyjęcie weselne będzie wyjątkowe i niezapomniane. Niektórzy decydują się na ślub w plenerze, inni wybierają fotobudkę, a jeszcze inni zimne ognie. Sprawdź najgorętsze trendy weselne!

  1. Ślub w plenerze to organizacyjne wyzwanie
  2. Fotobudka i zimne ognie na weselu
  3. Plener ślubny zwieńczeniem uroczystości

Niezależnie od tego, czy ślub i wesele odbywa się w plenerze, czy w zamkniętym pomieszczeniu, niezmiennie uczestniczą w nim fotograf ślubny i kamerzysta. Ich obowiązkiem jest dokumentowanie całej uroczystości i późniejszej zabawy.

Ślub w plenerze to organizacyjne wyzwanie

Wiele par, na wzór zachodnich sąsiadów, pragnie zorganizować swój ślub w plenerze. Taką opcję dopuszcza też polskie prawo, pod warunkiem, że ceremonia odbędzie się w miejscu godnym, nie uwłaczającym czci instytucji małżeństwa.

ślub w plenerze

W naszych warunkach klimatycznych taka forma ślubu może być jednak trudna do zorganizowania - trzeba zadbać nie tylko o odpowiednie miejsce, ale również jego wyposażenie, czyli m.in. krzesła dla pary młodej i gości, wystrój, czy stół dla urzędnika udzielającego ślubu. Najwięcej trudności nastręcza pogoda - jest nieprzewidywalna, dlatego przyszli małżonkowie zwykle decydują się na wynajęcie rozkładanych namiotów lub inną formę sztucznego zadaszenia, stanowiącego ochronę przed deszczem i słońcem.

Fotobudka i zimne ognie na weselu

Wiele par młodych, zamiast organizować wesele w plenerze, decyduje się na wersję tradycyjną, na sali, jednak wybiera liczne atrakcje, które mają uprzyjemnić gościom zabawę. Jednym z najpopularniejszych "umilaczy" jest fotobudka na wesele, a więc budka, w której uczestnicy zabawy mogą zrobić sobie zabawne zdjęcia z użyciem różnorodnych gadżetów i dodatków, i odebrać je od razu po ich wykonaniu. Fotobudka to świetny sposób na integrację gości i doskonałe uzupełnienie do usług ślubnego fotografa - wielu z nich posiada taką fotobudkę do wynajęcia, a koszt wlicza w cenę swoich usług.

ślub w plenerze

Równie popularne jest wręczanie gościom zimnych ogni oraz ich zapalanie, np. podczas pierwszego tańca lub w innym, równie ważnym momencie wesela. Zimne ognie na weselu to w pełni bezpieczna atrakcja, którą można zastąpić pokaz sztucznych ogni (na jego urządzenie para młoda musi uzyskać stosowne pozwolenie). Dodatkowo, można je wykorzystać jako piękne tło do zdjęć, a kropkę nad "i" stanowi fakt, że zimne ognie są tanie i dostępne od ręki w wielu sklepach. Taką formę atrakcji warto jednak uzgodnić z właścicielem restauracji lub sali weselnej, aby uniknąć nieprzyjemności związanych z rozwiązaniem kwestii logistycznych.

Plener ślubny zwieńczeniem uroczystości

Tradycją stało się już, że fotograf ślubny jest obecny nie tylko podczas uroczystości zaślubin i na weselu, ale towarzyszy nowożeńcom również w trakcie profesjonalnej sesji ślubnej. Wiele par jako tło do takiej sesji wybiera plener ślubny, a więc korzysta z uroków natury.

ślub w plenerze

Taki wybór przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, zdjęcia w plenerze pozwalają wydobyć naturalne piękno nowożeńców, a wybierając romantyczną łąkę lub las, podkreśla ich wzajemne uczucia. Po drugie, za robienie zdjęć w wielu miejscach w plenerze nie trzeba płacić, a więc jest to opcja znacznie tańsza, niż, np. opłacenie możliwości robienia zdjęć w okolicach słynnego, lokalnego zabytku. Wybór miejsca na zdjęcia warto uzgodnić z fotografem - do takiej pracy musi on odpowiednio się przygotować i wybrać właściwy sprzęt.

_________________________

Zamówienia publiczne – jak zadbać o odpowiednią ich obsługę?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA