Zamknij
REKLAMA

House flipping - sposób na inwestowanie w nieruchomości

14:34, 13.04.2021 | materiały patnera

Kiedy stopy procentowe są niskie, a rynek nieruchomości ma się dobrze, wielu inwestorów decyduje się na zakup mieszkania w celu późniejszej odsprzedaży. Żeby inwestycja była opłacalna w jak najkrótszym czasie, warto zdecydować się na house flipping. Co to takiego?

Na czym to wszystko polega?

Nowe mieszkania w Toruniu cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ale wiele osób wciąż decyduje się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego. Powodem przede wszystkim jest niższa cena za metr kwadratowy. Ze względu na popyt na mieszkania z drugiej ręki, warto pomyśleć o zainwestowanie w nieruchomości metodą house flippingu. Ta polega na znalezieniu i zakupie lokalu w cenie poniżej ceny rynkowej, a następnie odnowieniu i odsprzedaży po wyższej cenie.

Ponieważ remont nieruchomości pozwala podnieść jej wartość o kwotę o wiele wyższą niż ta przeznaczona na remont, cała inwestycja jest bardzo opłacalna. O jej sukcesie będzie jednak decydować szereg czynników. Tak jak w przypadku innych inwestycji ogromną rolę odgrywa w tym przypadku analiza rynku. Przed zakupem mieszkania inwestor musi sprawdzić jak kształtuje się rynek i czego mogą oczekiwać od nieruchomości nabywcy.

Mając na oku konkretne mieszkanie należy przeprowadzić analizę kosztów. W tym celu warto obejrzeć je z architektem, któremu łatwiej będzie ocenić, co warto byłoby zmienić i ile mogą wynieść prace remontowe. Mając wizję tego, jak później będzie wyglądać mieszkanie, można przejść do oszacowania tego, o ile wzrośnie jego wartość i czy inwestycja ostatecznie będzie się opłacać.

House flipping to ciekawe rozwiązanie dla osób, które mają zdolności do negocjacji i sporo gotówki. Jeśli inwestorowi uda się namówić sprzedawcę mieszkania chociaż do minimalnej obniżki ceny, jego zysk będzie wyższy. Sprzedawcom często zależy na czasie, dlatego też jeśli inwestor dysponuje gotówką, negocjacje mogą zakończyć się sporym sukcesem.

Czym kierować się przy wyborze nieruchomości?

Tak jak już wspomnieliśmy, o sukcesie inwestycji w przypadku house flippingu decyduje szereg czynników. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej nieruchomości. Inwestor szukając mieszkania, które później będzie chciał odsprzedać musi przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby później łatwo było mu znaleźć nabywców.

Chcąc zainwestować w nowe mieszkania w Toruniu najlepiej wybrać takie, które są dobrze zlokalizowane. Pod tym kątem warto patrzeć nie tylko na bliskość do centrum, ale także odległość do punktów komunikacyjnych i ogólną infrastrukturę.

Osoby, które zajmują się house flippingiem często decydują się na zakup mieszkań, które są w złym stanie technicznym albo mają wady prawne. Wtedy cena jest zaniżona, dzięki czemu remont pozwoli znacznie zwiększyć ich wartość. Obecnie wiele osób preferuje zakup mieszkania po generalnym remoncie, co dodatkowo sprzyja tego typu inwestycjom.

Wybór odpowiedniego mieszkania i wykonanie remontu to jednak nie wszystko. Żeby całe przedsięwzięcie okazało się sukcesem, warto zadbać też o sformułowanie dobrego ogłoszenia i zrobienie wysokiej jakości zdjęć, które będą zachęcać potencjalnych nabywców do obejrzenia nieruchomości.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%