Zamknij

Czy krem na trądzik nakładamy rano, czy wieczorem?

17:34, 15.11.2021 | .
Skomentuj

Trądzik to choroba skóry, która często stanowi przyczynę kompleksów, zarówno w przypadku nastolatek, jak i dorosłych kobiet, których w obecnych czasach dotyczy coraz częściej. Przetłuszczająca, świecąca się skóra, wągry i widoczne krosty sprawiają, że nasza pewność siebie, jak i samoocena mogą ulec znacznemu pogorszeniu. Trądzik może także wpłynąć na nasz styl życia, pracę, jak i kontakty z innymi. Na szczęście jest to choroba, którą jesteśmy w stanie wyleczyć. Oprócz kuracji, jaką zaleci nam dermatolog, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, której nieodłączny element powinien stanowić krem na trądzik. Sprawdź, jak prawidłowo go aplikować.

Trądzik – jak go rozpoznać?

Do pewnego momentu trądzik był uważany za chorobę, która dotyczy jedynie nastolatków przechodzących okres dojrzewania. Niestety zmiany środowiskowe sprawiły, że w obecnych czasach trądzik to dermatoza, która może nawracać lub uaktywniać się u także u osób dorosłych. 

Trądzik jest chorobą, której rozpoznanie nie jest trudne. Zmiany trądzikowe, które obejmują przetłuszczającą się skórę, zaskórniki i wypryski dotyczą przede wszystkim obszaru twarzy. W przypadku nastolatków są zlokalizowane w tzw. strefie T (czoło, nos, okolice policzków, broda). U dorosłych koncentrują się głównie na żuchwie oraz szyi, przyjmując postać dużych, twardych i bolesnych grud. Objawy trądziku mogą także pojawić się na plecach, ramionach lub klatce piersiowej.

Sposób na trądzik – pielęgnacja

Trądzik jest chorobą, której przyczyny bywają bardzo złożone i składają się na nie różne czynniki. Bez wątpienia należy zaliczyć do nich nieodpowiednią pielęgnację. Korzystanie z mocno wysuszających, złuszczających i oczyszczających produktów powoduje, że warstwa ochronna naskórka ulega uszkodzeniu, przez co gruczoły łojowe zaczynają produkować znacznie więcej sebum, czego efektem jest większa liczba niedoskonałości.

Aby temu zapobiec, należy sięgać po łagodnie oczyszczające produkty, które nie będą naruszać delikatnej warstwy naszego naskórka, dzięki czemu produkcja sebum zostanie unormowana. Aby pielęgnacja skóry trądzikowej rzeczywiście przynosiła efekty, należy pamiętać nie tylko o jej odpowiednim oczyszczaniu, ale i zapewnieniu jej niezbędnego nawilżenia. W tym celu warto sięgnąć po krem na trądzik.

Jak aplikować krem na trądzik?

Krem na trądzik to kosmetyk, który zawsze nakładamy na oczyszczoną skórę. Ważne, aby przed jego aplikacją nie zapomnieć o użyciu toniku, który przywróci skórze odpowiednie pH, a także wpłynie korzystnie na wchłanianie się zawartych w nim substancji aktywnych. Krem na trądzik na dzień zazwyczaj posiada lekką konsystencję, więc z powodzeniem można nałożyć na niego podkład lub korektor.

Czy krem na trądzik należy nakładać również wieczorem? Wszystko zależy od potrzeb naszej skóry. Nocą regeneruje się ona bardziej intensywnie, więc może to być dobry moment na to, aby wspomóc gojenie się zmian. Krem na trądzik stosowany na noc zwykle posiada bardziej bogatą konsystencję i więcej olejów roślinnych.

____________________

Historia samochodu - gdzie jej szukać?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

PYTAM PYTAM

1 0

A W POLSCE JUŻ NIE MA BIAŁYCH LUDZI Z TRĄDZIKIEM???????? 19:16, 15.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%